Kui räägime emotsioonidest, siis mõtleme sageli neid tundeid, mida ühiskond on õpetanud meid pidama “negatiivseks” või “ebasoovitavaks”. Kurbust, mis tekib, kui oleme kaotanud midagi või kedagi olulist. Viha, mis võib tekkida ebaõigluse või pettumuse korral. Frustratsiooni, mida kogeme, kui asjad ei lähe plaanipäraselt. Ärevust tuleviku ees või häbi minevikusündmuste pärast.
Kuid tõde on see, et kõik need emotsioonid on osa meie inimkogemusest. Need on sama loomulikud ja vajalikud kui rõõm, õnn või rahulolu. Emotsioonid aitavad meil navigeerida läbi elu, andes meile väärtuslikku informatsiooni meie sisemaailma kohta.
On levinud müüt, et “negatiivsed” emotsioonid takistavad meid oma unistusi manifesteerimast. Mõned õpetajad või gurud võivad väita, et peame alati olema positiivsed ja rõõmsad, et oma soove reaalsusesse tulla. Kuid ma julgen sellele vastu vaielda – see lihtsalt ei vasta tõele. Võti on nende tundmises, aga mitte neisse kinni jäämises.
Ära usu kedagi, kes ütleb sulle, et sinu kurbus, viha või frustratsioon on takistuseks sinu manifestatsioonidele. Tegelikult võivad need emotsioonid olla võimsad katalüsaatorid muutusteks ja kasvuks. Need võivad anda meile energiat tegutsemiseks, motivatsiooni olukorra muutmiseks või sügavama arusaama sellest, mida me tõeliselt soovime.
Kõik meie emotsioonid on väärtuslikud. Need ei defineeri meid ega määra meie saatust, vaid on lihtsalt osa meie kogemusest siin ja praegu. Võime tunda kurbust ja samal ajal liikuda oma unistuste poole. Võime kogeda viha ja siiski manifesteerida positiivseid muutusi oma elus.
Seega, järgmine kord, kui tunned nii-öelda “negatiivset” emotsiooni, ära püüa seda alla suruda või eitada. Selle asemel tervita seda kui osa oma inimkogemusest. Tunnista selle olemasolu, mõista selle sõnumit ja lase sel siis minna. Sinu võime manifesteerida ei sõltu sinu hetkeemotsioonidest, vaid sinu sügavamast uskumusest ja teadmisest.
Emotsioonid ei peata sinu manifestatsioone
Elu on täis erinevaid emotsioone ja olukordi, mis neid esile kutsuvad. Kuid soovin, et mõistaksid – sinu emotsioonid ei dikteeri sinu reaalsust ega peata sinu manifestatsioone.
Võtame näiteks kolimise oma kodulinnast. See on suur elumuutus, mis võib esile kutsuda terve hulga erinevaid emotsioone:
- Sa võid olla kurb, mõeldes sellele, et lahkud tuttavast keskkonnast ja jätad hüvasti oma lemmikkohtadega – ja sa ikkagi kolid. Kurbus ei takista sind liikumast edasi.
- Sa võid olla õnnelik, mõeldes uutele võimalustele ja seiklustele, mis sind ees ootavad – ja see juhtub ikkagi. Õnn ei kiirenda ega garanteeri sinu kolimist.
- Sa võid olla ärevil, muretsedes tundmatu tuleviku pärast – see juhtub ikkagi. Ärevus ei hoia sind paigal.
- Sa võid olla vihane, kui kolimine on tingitud sinu kontrollist väljas olevatest asjaoludest – ja sa ikkagi kolid. Viha ei muuda reaalsust.
Sinu emotsioon selle suhtes on ebaoluline manifestatsiooni seisukohast. Mis loeb, on sinu sügavam uskumus ja teadmine, et see muutus toimub.
Luba endal igatseda
Igatsus on üks sügavamaid inimlikke emotsioone, mida me kogeme, eriti kui oleme lahus inimestest, keda armastame. Igatsus ei ole nõrkuse märk ega takistus sinu elus.
- Sul on lubatud inimesi igatseda. See näitab, et sul on olnud tähendusrikkaid suhteid ja kogemusi.
- Sa võid igatseda oma ema ja samal ajal teada, et näed teda jälle. Igatsus ei tähenda, et sa ei usu kohtumisse.
- Emotsioonid ja teadmine võivad eksisteerida kõrvuti, ilma et üks teist välistaks. Sa võid tunda kurbust lahkumineku pärast ja samal ajal olla põnevil tulevase kohtumise ootuses.
Igatsus võib isegi olla motiveeriv jõud, mis ajendab sind tegema plaane ja looma võimalusi taaskohtumiseks.
Emotsioonide loomulik kulgemine läbi keha
On oluline mõista, et emotsioonid ei ole lihtsalt abstraktsed mõtted meie peas. Need on füüsilised kogemused, mis läbivad meie keha. Emotsioonid on mõeldud liikuma ja muutuma – need ei ole staatilised seisundid, mis peaksid jääma meiega igaveseks.
Kui me kogeme emotsiooni, toimub meie kehas terve rida füsioloogilisi muutusi. Näiteks:
- Viha võib põhjustada südame löögisageduse kiirenemist ja lihaste pinguldumist.
- Kurbus võib tuua kaasa energiataseme languse ja isegi füüsilise valu tunde rinnus.
- Rõõm võib vabastada endorfiine, mis tekitavad hea enesetunde.
- Muutub meie kehakeemia, sest iga emotsioon on unikaalne keemiline kombinatsioon.
Meie keha on loodud neid emotsioone loomulikult töötlema ja neist läbi liikuma. Probleem tekib siis, kui me püüame neid emotsioone alla suruda või neist kinni hoida. See võib viia emotsionaalse ummistuseni, mis pikema aja jooksul võib mõjutada nii meie vaimset kui ka füüsilist tervist.
Me peaksime lubama oma emotsioonidel vabalt voolata läbi meie keha. See ei tähenda, et peaksime oma emotsioonide meelevallas olema, vaid pigem et peaksime olema teadlikud vaatlejad, kes lubavad emotsioonidel tulla ja minna.
Siin on mõned viisid, kuidas saad toetada oma keha emotsioonide loomulikul töötlemisel:
- Keha skaneerimine: Võta aeg, et pöörata tähelepanu oma kehale. Kus sa tunned emotsiooni? Kas see on pinge õlgades, suruv tunne rinnus või soe tunne kõhus?
- Hingamine: Sügav ja teadlik hingamine aitab kehal lõdvestuda ja emotsioone vabastada. Hinga sügavalt sisse ja välja, keskendudes kohale, kus tunned emotsiooni kõige tugevamalt.
- Liikumine: Füüsiline aktiivsus aitab emotsioonidel läbi keha liikuda. See võib olla jooksmine, tantsimine, jooga või isegi lihtsalt jalutamine.
- Emotsionaalne vabastamine: Mõnikord vajame abi, et emotsioonid saaksid vabalt voolata. See võib tähendada nutmist, naermist, karjumist (turvalises keskkonnas) või oma tunnete väljendamist kunstiliselt.
- Meditatsioon: Supermina meditatsioonid aitavad sul luua ruumi oma emotsioonide ja oma teadlikkuse vahel, võimaldades emotsioonidel vabalt liikuda ilma, et sa nendega liiga tugevalt samastuksid.
Mõista, et emotsioonide läbi keha liikumine on loomulik ja tervislik protsess. See ei takista sinu manifesteerimist, vaid pigem toetab seda, hoides sinu energiakanalid avatuna ja vabana.
Supermina filosoofia
Supermina filosoofia julgustab meid olema teadlik kõigist oma emotsioonidest, neid aktsepteerima ja nendega töötama, kui on vaja. Mõnikord ei ole aga vaja nendega teha midagi muud kui lihtsalt jälgida ja kehast läbi lasta. See lähenemine aitab meil luua harmoonilisema suhte oma sisemaailma ja välise reaalsuse vahel. Siin on mõned viisid, kuidas seda praktikas rakendada:
- Ole teadlik: Pane tähele oma emotsioone ilma neid hindamata. Lihtsalt tunnista nende olemasolu. See võib tähendada regulaarset “emotsionaalset inventuuri”, kus sa peatud hetkeks ja küsid endalt: “Mida ma praegu tunnen?”
- Aktsepteeri: Ükskõik, mida sa tunned, on okei. Kõik emotsioonid on loomulikud ja vajalikud. Isegi kui sa tunned midagi, mida pead “negatiivseks”, ära püüa seda alla suruda. Aktsepteerimine ei tähenda, et sulle see emotsioon meeldib, vaid et sa tunnustad selle olemasolu.
- Ära samasta end emotsioonidega: Mõista, et sa ei ole oma emotsioonid. Sa oled see, kes neid kogeb. Ütle endale: “Ma tunnen viha”, mitte “Ma olen vihane”. See väike sõnastuse muutus aitab luua distantsi sinu ja su emotsiooni vahel.
- Lase lahti: Pärast emotsiooni tunnistamist ja aktsepteerimist luba sellel minna. Ära klammeru selle külge. Võid kujutleda, et su emotsioon on nagu pilv, mis möödub sinu teadvuse taevast.
- Keskendu oma eesmärgile: Hoolimata oma hetkeemotsioonidest, hoia oma tähelepanu sellel, mida soovid manifesteerida. Loo selge visioon oma eesmärgist ja naase sellele regulaarselt, isegi kui su emotsioonid kõiguvad.
- Praktiseeri tänulikkust: Isegi keeruliste emotsioonide keskel leia midagi, mille eest tänulik olla. See aitab hoida positiivset fookust. Sa ei pea selleks ekstra midagi tegema, vaid lihtsalt saad olla pidevas tänutundes.
- Mediteeri: Kasuta Supermina meditatsioone, et luua ruumi oma emotsioonide ja oma sügavama, rahulikuma olemuse vahel. Regulaarne meditatsioonipraktika aitab sul olla emotsioonidest vähem mõjutatud ja hoida selgemat fookust oma eesmärkidel.
Pea meeles, et sinu võime manifesteerida ei sõltu sinu hetkeemotsioonidest. Sinu sügavam teadmine ja uskumus on need, mis loovad sinu reaalsust. Seega luba endal tunda, mida tunned, ja samal ajal hoia kinni oma visioonist ja uskumusest oma unistuste teostumisse.
Praktiseeri neid põhimõtteid järjepidevalt ja sa märkad, kuidas sinu suhe oma emotsioonidega muutub. Sa hakkad nägema neid pigem väärtuslike sõnumitena kui takistustena. Ja mis kõige tähtsam – sa mõistad, et sinu emotsioonid ei määra sinu võimet manifesteerida oma unistusi. Sinu sügavam uskumus ja teadmine on need, mis loovad sinu reaalsust.
Päikest 🌞,
Reilika
Reilika Rootsma-Trall
supermina.ee
IG: https://www.instagram.com/supermina.ee/
FB: https://www.facebook.com/Supermina.ee/
FB kogukond: https://www.facebook.com/groups/794768615997651