Search
Close this search box.
  • Sa ei ole veel tooteid lisanud.
Ostukorvi
Kokku: 0,00 
  • Sa ei ole veel tooteid lisanud.
Ostukorvi
Kokku: 0,00 

Küsisin SupeKlubi kogukonnas, kas juhid ise oma elu või arvad, et sul ei ole oma elu üle võimu. Mul oli väga hea meel, et liikmetel on usk enda võimesse oma elu muuta,  Täna tahan jagada sellel teemal pisut mõtisklusi.

Kujutle, et elu on tants ja sina oled tantsija. Kas valid ise iga sammu ja liigutuse? Või lased end juhtida muusika rütmist ja teiste tantsijate liikumistest? Tegelikult on elu segu mõlemast – on hetki, kus me valime oma tee, ja hetki, kus peame kohanema ja voolama koos teiste ja väliste olukordadega.

Usk juhib meie sisemist maailma, andes tuge ja lootust isegi siis, kui tõendid puuduvad. Usk aitab toime tulla rasketes olukordades ja annab jõudu edasi liikuda. See võib olla usk iseendasse, kõrgemasse jõudu, armastusse või inimkonna headusesse. Sa ise valid, millesse usud – näiteks kas juhid ise oma elu või mitte.

Aga kas kõik sinu uskumused on õiged? Uskumused on tugevad ainult seni, kuni sa ei sea neid kahtluse alla. Kui hakkad küsima ja sügavamale kaevama, võid avastada, et paljud uskumused on vaid illusioonid ja ei tööta sinu hüvanguks.

Paljud uskumused ongi “valeuskumused”, mis ei lase meil elada oma elu nii, nagu me päriselt tahaksime. Need ei lase meil olla sellised, nagu ihkame tegelikult olla. Seega – miks sa usud neid asju?

Soovitan sul mõtiskleda:

  1. Millised uskumused mind täna piiravad (mina ise, raha, suhted jne) ja kuidas saaksin neid muuta, et elada vabama ja õnnelikuma eluna?
  2. Kas ma usun iseendasse ja oma võimesse enda elu muuta?
  3. Kas minu praegused uskumused teenivad mind hästi või peaksin neid uuesti läbi vaatama?
  4. Millised minevikukogemused on kujundanud minu praegused uskumused ja kuidas saan neist õppida, et edasi liikuda?
  5. Kas ma usun midagi lihtsalt sellepärast, et teised seda teevad, või olen ma iseenda tõe leidnud? Kas ma lasen teistel inimestel ja ühiskonnal oma uskumusi ja väärtusi kujundada või valin need ise teadlikult?
  6. Kas ma olen avatud uutele vaatenurkadele ja valmis oma uskumusi vajadusel ümber hindama?
  7. Milliseid uusi uskumusi võiksin omaks võtta, et saavutada oma unistused ja eesmärgid?
  8. Kuidas leida tasakaal avatuse ja kriitilise mõtlemise vahel, et jääda oma tõele truuks, kuid olla valmis ka kasvama ja arenema?

Usust edasi järgmine samm on teadmine. Lihtsalt teadmine, et nii on. Sisemine teadmine, mis tekib isiklikest kogemustest ja läbielamistest. Teadmine pakub kindlust ja stabiilsust, sest see on kõikumatu vundament, mille peale saad ehitada oma uskumusi ja elu.

Teadmise saavutamiseks õpi ennast kuulama ja jälgima ning pane oma uskumused praktikasse ehk tegutse. Proovi uusi asju, võta riske ja ole julge. See aitab sul näha, kas sinu uskumused on tõepoolest tõesed ja toimivad. Tegelik elu annab sulle tagasisidet ja aitab uskumusi kohandada.

Ja pea meeles, et saad alati ise kõike muuta ja kohandada!

Päikest 🌞,
Reilika

 

 

Reilika Rootsma-Trall
supermina.ee
IG: https://www.instagram.com/supermina.ee/
FB: https://www.facebook.com/Supermina.ee/
FB kogukond: https://www.facebook.com/groups/794768615997651

Jaga inspiratsiooni

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga