Search
Close this search box.
  • Sa ei ole veel tooteid lisanud.
Ostukorvi
Kokku: 0,00 
  • Sa ei ole veel tooteid lisanud.
Ostukorvi
Kokku: 0,00 

Meie toitumisharjumused on muutunud ülimalt ebatervislikeks. Elame maailmas, kus mugavus, kiired lahendused ja kunstlikud maitsed on esikohal. Toitumine, mis on rikas töödeldud toitude ja vaene värske toidu poolest, on seotud paljude krooniliste haigustega – diabeet, kõrge vererõhk, südamehaigused jne. See kehtib enamuse krooniliste haiguste puhul. Meie lauale jõuab liiga sageli tooteid, mis on täis suhkruid, rasvu ja kunstlikke koostisosi, kuid mis sisaldavad vähe neid mikro- ja makrotoitaineid, mida meie keha päriselt vajab.

Mis seal salata, ka mul endal on lihtne sellesse toidulõksu langeda. Õnneks alatest sellest, kui hakkasin teadlikult elu uurima ja jälgima, järjest vähem.

Selline ebatervislik toitumine on viinud meid järjest suuremasse tervisekriisi. Üha rohkem inimesi vaevleb terviseprobleemide käes ja sõltub sõna otseses mõttes ravimitest. Kindlasti tead ka sina mitmeid selliseid inimesi või oled ise ravimite lõksus. Tegelikult saab paljusid neist haigustest edukalt ennetada või hoida kontrolli all toitumise ja elustiili muutustega.

Ravimid, mis on mõeldud sümptomite leevendamiseks, on muutunud meie igapäevaelu osaks. Selle asemel, et otsida tervislikke ja püsivaid lahendusi, pöördume sageli tablettide ja kapslite poole. Ravimite võtmine on muutunud tavaliseks vastuseks terviseprobleemidele, mille juurpõhjuseid ei käsitleta. Nende abil on lihtne vastutus enda õlult ära anda ja vältida rasket iseenda muutmise tööd.

See sõltuvus ravimitest on sümptom palju suuremast probleemist: süsteemist, mis seab esikohale kasumi, mitte tervise.

Ravimite neelamine toitumisvalikute tagajärgede kompenseerimiseks on ohtlik. See eraldab meid reaalsusest, mida me sööme ja kuidas elame. Me usume, et tervist saab osta purgist, kuid see lahendus ei tegele tegelike põhjustega. Selle asemel peaksime keskenduma tervislikule ja tasakaalustatud toitumisele, mis toetab meie keha loomulikku võimet terveneda ja püsida tervena.

Me ei peaks sümptomeid alla suruma, vaid eemaldama nende põhjused. Keha teeb kõik, mida suudab enda tervendamiseks. Kui sümptomid ilmnevad, ei ole see viga. Sümptomid ei ole vaenlased. Meie keha ei tööta valesti, kui püüab end puhastada ja parandada. Kui hakata sümptomitega tegelema kui vaenlastega neid maha surudes, siis tegelikult takistame keha loomulikku paranemisprotsessi. Kui võtad midagi, mis peatab sümptomid, on keha olukord halvem kui enne. Keha on imeline ja tal on kogu tarkus, et ennast ise tervendada. Sama tarkus, mis loob elu.

Kui soovid, et sümptomid kaoksid, eemalda nende põhjus – lõpeta oma keha mürgitamine vale toidu ja mõtetega. Naase loomuliku inimesele mõeldud juurde, ole päikse ja värsket õhku käes, maga piisavalt, joo vett ning su keha lõpetab puhastuse ja sümptomid kaovad, kui neid enam vaja pole. Kui segad vahele, võib lihtne nohu kergesti muutuda raskemaks haiguseks, sest töötad keha vastu ja teed selle puhastus- ja parandustöö palju raskemaks.

Iga söögikord on võimalus tervendada, toita ja positiivselt mõjutada. Ära raiska seda võimalust.

Pea meeles: et ennast tervendada, pead sa UNUSTAMA kõik valed, millesse sind on õpetatud uskuma, ja ÕPPIMA uuesti tõde tervise kohta. Sa otsid pidevalt “imerohtu” tervenemiseks, kuid tegelikult oled sina ise see “RAVI”. Ainult sinu keha suudab ennast ükskõik millisest haigusest tervendada.

 

Päikest 🌞,
Reilika

 

Reilika Rootsma-Trall
supermina.ee
IG: https://www.instagram.com/supermina.ee/
FB: https://www.facebook.com/Supermina.ee/
FB kogukond: https://www.facebook.com/groups/794768615997651

 

Jaga inspiratsiooni

Soovitatud videod ja helid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga