Search
Close this search box.
 • Sa ei ole veel tooteid lisanud.
Ostukorvi
Kokku: 0,00 
 • Sa ei ole veel tooteid lisanud.
Ostukorvi
Kokku: 0,00 

Kuidas ihalusest mugavuse järele on saanud peamine surma põhjus

Inimestele meeldib, kui asjad on lihtsad ja mugavad ning ei pea eriti millegi nimel vaeva nägema. Oleme loonud erinevaid tööriistu, et muuta töö kergemaks, ja loonud otseteid, et kiirendada protsesse. See on aga nagu kahe teraga mõõk. Mõnikord on see hea. Mõnikord aga mitte.

Soov teha asju mugavamaks on pannud meid unustama tervise olulisi põhikomponente: kvaliteetne uni, tervislik toit, hingamine, vesi, päike, meelerahu. Asju muudkui mugandades, oleme tegelikult teinud iseendale tohutult kahju ja toonud kvaliteedi alla. See madalam kvaliteet on viinud inimese keha ja vaimu sõna otseses mõttes lagunemiseni.

Kui mugavuse ihalus ületab tervislikud ja teadlikud valikud, muutub see eluohtlikuks. Madalama kvaliteediga elustiil, mida mugavus sageli kaasa toob, põhjustab tõsiseid terviseprobleeme. Need võivadki lõppeda sõna otseses mõttes surmaga. Näiteks vähk, südamehaigused ja diabeet on kõik seotud kehvade elustiilivalikutega, mida sageli dikteeribki just mugavuse otsimine.

Kuidas saab mugavus olla probleem? Kas see pole mitte hea asi?

Mõnikord. Sageli, jah. Me kõik püüame leida kõige kiiremat ja tõhusamat viisi, kuidas midagi teha – kuidas kiiremini midagi valmiks, kuidas kiiremini söönuks saaks, kuidas kiiremini ja rohkem kõike teha. Nii ka mina tihtipeale. Kuid tegelikult peaks lähtuma sellest, kas see kiireim tee aitab tõsta ka kvaliteeti.

Ka teadmatus ja ignorantsus on tänapäeval mugavus. Sama lugu ka endalt vastutuse ära lükkamisega – selle asemel, et muuta ennast, otsime väljastpoolt kiireid ja lihtsaid lahendusi. Näiteks selle asemel, et muuta oma toitumist, tarbime hoopis ravimeid, sest see on lihtne ja ei pea ise endaga vaeva nägema. Iseendaga töö tegemine on paljude jaoks paganama raske.

Ka mina ise olen käitunud tihtipeale selliselt – üritan leida otseteid seal, kus see tegelikult hävitab mind ennast. Mida rohkem iseendaga tegelen, seda rohkem sissepoole vaatan ja muutun neis asjades paremaks. Tean, et ükspäev ongi see minu identiteedi osa.

 • Uni on muutunud millekski, milleta inimesed arvavad, et nad saavad elada.
 • Vesi on muutunud millekski, mida inimesed ei mäleta, et nad füüsiliselt vajavad.
 • Toit, mis varustab sind vajalike toitainetega, et säilitada oma tervist, on muutunud kättesaamatuks tänu “mugavale” viisile, kuidas seda töödeldakse või meile tarnitakse.
 • Arvame, et vitamiinid asendavad tervislikku toitu.
 • Arvame, et ravimid ravivad haiguste põhjuseid.
 • Oleme unustanud aega maha võtta ja enda sisse vaadata.
 • Arvame, et hingamine pole midagi, millele peaks tähelepanu pöörama.
 • Püüame end kaitsta päikese eest toksiliste ainetega.
 • Selliseid elementaarseid detaile on veel ja veel.

Mul on sulle aga kurb uudis, need on valed uskumused ja teadmised, mis oleme väljastpoolt vastu võtnud. Miskipärast ei ole me aga peatunud ja mõelnud, et mis on päriselt loogiline ja õige. Lihtsalt usume pimesi.

Meie soov mugavuse järele on viinud halva kvaliteediga vee, toidu, une ja teiste eluharjumusteni. Vähk on tõusuteel. Depressioon ja vaimsed probleemid on muutunud epideemiaks. Halva kvaliteediga vesi, mis on saastunud kemikaalide ja plastiosakestega, kahjustab meie tervist. Töödeldud ja toitainetevaene toit ei suuda pakkuda kehale vajalikke toitaineid, põhjustades toitumisvaeguseid ja haigusi. Ebapiisav uni nõrgestab immuunsüsteemi ja mõjutab negatiivselt meie vaimset tervist, suurendades ärevuse ja depressiooni riski.

Kuidas seda aga muuta?

Peame lõpetama kiireima lahenduse otsimise. Kõik on omavahel seotud. Alusta oma valikute muutmisega. Piisav magamine viib tervislikuma eluviisini. Tervisliku toitaineterikka toidu ja vee joomine ja söömine loob ja säilitab tugeva ja terve keha. See omakorda muudab meid vaimselt stabiilsemaks ja oma eluga rahulolevamaks.

Mis sa arvad, millistest mugavustest sina saaksid loobuda? Kas kohe ja praegu või ajapikku väikeste sammudega?

 

Päikest 🌞,
Reilika

 

 

Reilika Rootsma-Trall
supermina.ee
IG: https://www.instagram.com/supermina.ee/
FB: https://www.facebook.com/Supermina.ee/
FB kogukond: https://www.facebook.com/groups/794768615997651

Jaga inspiratsiooni

Soovitatud videod ja helid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga