Search
Close this search box.
 • Sa ei ole veel tooteid lisanud.
Ostukorvi
Kokku: 0,00 
 • Sa ei ole veel tooteid lisanud.
Ostukorvi
Kokku: 0,00 

Raamatusoovitused

Me teame, kui oluline on leida just õige raamat, mis sind sinu enesearengu teekonnal innustab ja juhendab. Just seetõttu oleme Superminas koondanud enda lemmikud ja enim hinnatud raamatud, mis käsitlevad teemasid nagu eneseareng, meditatsioon, tervis ja elustiil.
 
Meie raamatusoovituste lehelt leiad raamatuid erinevatelt autoritelt ja erinevate lähenemistega, et sind aidata nii vaimse, emotsionaalse kui ka füüsilise tasandi arengus. Oleme veendunud, et meie hoolikalt valitud raamatud pakuvad sulle uusi perspektiive, sügavamat mõistmist ning praktilisi tööriistu oma unistuste elu loomiseks.
 
Valikut raamatutest on sul võimalik Supermina poest ka soetada. Soovime sulle meeldivat lugemist ja rõõmu uute teadmiste avastamisest!

Eneseareng, vaimne ja spirituaalne areng, positiivne psühholoogia

 • Evolve Your Brain: The Science of Changing Your Mind – Dr Joe Dispenza

  Raamat, mis keskendub neuroplastilisusele ja sellele, kuidas me saame oma ajusid ümber kujundada, et luua positiivseid muutusi oma elus ja tervises. Raamatus uuritakse, kuidas mõtted võivad tekitada keemilisi reaktsioone, mis hoiavad meid sõltuvuses teatud mustritest ja tunnetest, sealhulgas neist, mis teevad meid õnnetuks. Raamat ei paku mitte ainult sügavat teavet selle kohta, kuidas need harjumused tekivad, vaid selgitab ka, kuidas on võimalik neid mustreid murda ja oma aju ümber programmeerida. Eesmärk on asendada negatiivsed harjumused uute, positiivsete ja kasulikega.

 • You Are the Placebo: Making Your Mind Matter – Dr Joe Dispenza

  Joe Dispenza uurib platseeboefekti ja selle seost inimese meele ja keha vahel. Ta näitab, kuidas me saame oma mõtete abil saavutada tervenemise ja muuta oma elu. Raamat on põnev uurimus, mis ühendab teaduse, tervise ja inimvaimu, et selgitada, kuidas meie mõtted ja tunded mõjutavad meie füüsilist tervist ja heaolu. Autor uurib, kuidas inimeste endi uskumused võivad käivitada keha sisemised tervendusmehhanismid ja isegi muuta meie geneetilist koodeksit.

 • Breaking the Habit of Being Yourself: How to Lose Your Mind and Create a New One – Dr Joe Dispenza

  Raamat selgitab, kuidas inimesed saavad oma mõtete jõuga muuta oma elu, loobudes vanadest harjumustest ja piiravatest uskumustest, et luua uus reaalsus. Autor ühendab ta kvantfüüsika, neuroteaduse, ajukeemia, bioloogia ja geneetika, et näidata, mis on tõeliselt võimalik ja kuidas oma keha ümber muuta ning paremat tervist luua. Raamat ei anna sulle mitte ainult vajalikke teadmisi oma energia ja isiksuse aspektide muutmiseks, vaid õpetab ka samm-sammult tööriistu, mida saad rakendada, et teha oma elus mõõdetavaid muutusi.

 • Becoming Supernatural: How Common People Are Doing the Uncommon – Dr Joe Dispenza

  Selles raamatus uurib Dispenza meditatsiooni ja teiste vaimsete praktikate mõju inimeste elule, näidates, kuidas tavalised inimesed saavad saavutada erakordseid tulemusi. Becoming Supernatural ühendab teadusliku teabe iidse tarkusega, et näidata, kuidas Sinu- ja minusugused inimesed saavad kogeda müstilisemat elu. Oleme loomult sõna otseses mõttes üleloomulikud, kui valdame õigeid teadmisi ja juhiseid ning kui õpime seda teavet erinevate meditatsioonide kaudu rakendama. Meil on võime häälestuda oma materiaalsest maailmast väljapoole jäävatele sagedustele ja võtta vastu korrapärasemaid sidusaid teadvuse ja energia vooge; saame tahtlikult muuta oma ajukeemiat, et algatada sügavalt müstilisi transtsendentaalseid kogemusi. Läbi selle oma  tervist, vaimset poolt ning kõiki muid elu aspekte muuta.

 • Think and Grow Rich – Napoleon Hill

  “Think and Grow Rich” on klassikaline teos sellest, kuidas elada edukat elu. Raamat kirjutati Andrew Carnegie tellimusel ja põhineb intervjuudel 20. sajandi alguse ärihiidudega nagu Henry Ford, J.P. Morgan ja John D. Rockefeller. See igihaljas müügihitt kirjeldab samme, mida on vaja oma potentsiaali vabastamiseks, keskendudes individuaalsele enesekindlusele ja selgetele eesmärkidele. Iga peatükk käsitleb ühte autori põhimõtet, mis aitab juhtida mõtestatud ja produktiivset elu. Autor väidab, et keskendudes kirglikule soovile, uskudes endasse, treenides alateadvust uskuma edu ja arendades detailset plaani, võib igaüks saada rikkaks.

 • The Power of Now – Eckhart Tolle

  See raamat õpetab, kuidas elada hetkes ja vabastada end muretsemisest ning negatiivsetest mõtetest. Autor  Eckhart Tolle lugejatele, kuidas minna kaugemale intellektuaalsest arusaamisest “praeguse hetke” jõust ja kogeda seda otse enda sees. Tolle kirjeldab, kuidas meie ego-põhine teadvuseseisund (mis on tavaliselt juhtum, kui me mõtleme) viib meid sageli tarbetult kannatama, olgu selleks siis ärevus, stress või üldine puuduse tunne. Seevastu kui meie teadvus on vaba egost, oleme vabad kannatustest ja astume praegusesse hetke täielikult elusana ja teadlikuna.

 • The Secret – Rhonda Byrne

  Inspireeriv raamat, mis õpetab, kuidas kasutada külgetõmbeseadust oma unistuste elu loomiseks ja positiivsete muutuste esilekutsumiseks.

 • Manifest: 7 Steps to Living Your Best Life – Roxie Nafousi

  Inspireeriv raamat, mis pakub seitset praktilist sammu, kuidas luua oma parimat elu, kasutades manifesteerimise tehnikaid, enesearmastust ja vaimset kasvu, et saavutada oma unistused ja elada täisväärtuslikku elu.

 • You Are a Badass: How to Stop Doubting Your Greatness and Start Living an Awesome Life – Jen SinceroHumoorikas ja motiveeriv raamat, mis pakub praktilisi nõuandeid ja teadmisi, kuidas vabaneda oma enesekahtlustest, avastada oma sisemine jõud ja alustada elu, mis on täis enesekindlust, edu ja rõõmu.

 • The Miracle of Mindfulness – Thich Nhat Hanh

  Tuntud Vietnami budistliku õpetaja teos, mis annab praktilisi juhiseid, kuidas saavutada teadlikkus ja elada täielikumalt.

 • 12 Rules for Life: An Antidote to Chaos – Jordan B. Peterson

  Jordan B. Petersoni mõjukas ja sügavalt mõtestatud raamat, mis pakub 12 praktilist reeglit, et aidata lugejatel leida elus korrastatust ja mõtet kaose keskel. Petersoni teadmised psühholoogiast, filosoofiast ja kultuurilistest traditsioonidest aitavad pakkuda inspireerivaid ja tarku juhiseid, mis aitavad inimestel oma elu paremaks muuta, saavutada enesekindlust ja sisemist rahu.

 • Mindset: The New Psychology of Success – Carol S. Dweck

  Murranguline raamat, mis uurib kahte fundamentaalset mõtteviisi – staatilist ja kasvumõtteviisi – ning näitab, kuidas nende mõistmine ja rakendamine võib viia parema enesetunde, suurema edu ja suuremate saavutusteni nii isiklikus kui ka tööalases elus.

 • The Untethered Soul: The Journey Beyond Yourself – Michael A. Singer

  Autor selgitab, kuidas vabaneda piiravatest mõttemustritest ja avastada oma sisemine vabadus.

 • 10% Happier – Dan Harris

  Raamat, mis räägib ajakirjaniku isiklikust teekonnast meditatsiooni avastamiseni ja selle positiivsest mõjust tema elule.

 • The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life – Mark Manson

  Provokatiivne ja elumuutev raamat, mis pakub vastuolulist lähenemist hea elu saavutamisele, õpetades, kuidas keskenduda olulistele asjadele, vältida negatiivsust ja õppida elama väärtuspõhiselt, et saavutada õnne ja edu.

 • Big Magic: Creative Living Beyond Fear – Elizabeth Gilbert

  Inspireeriv ja südantsoojendav raamat, mis uurib loovuse olemust ning pakub praktilisi ja innustavaid nõuandeid, kuidas elada julgelt ja loovalt, ületades hirmu ja enesekahtlust. Gilbert julgustab lugejaid avastama oma sisemist loovust, andes neile tööriistu oma loomepotentsiaali avamiseks ja täielikuks elamiseks.

 • The Code of the Extraordinary Mind: 10 Unconventional Laws to Redefine Your Life and Succeed on Your Own Terms – Vishen Lakhiani

  Põnev ja uuenduslik raamat, mis tutvustab 10 ebatavalist seadust, kuidas ümber mõtestada oma elu ja saavutada edu oma tingimustel, murdes traditsioonilisi mõttemustreid ja pakkudes värsket lähenemist isiklikule kasvule ja õnnele.

 • The 5 Second Rule: Transform Your Life, Work, and Confidence with Everyday Courage – Mel RobbinsPraktiline ja kaasahaarav raamat, mis tutvustab lihtsat, kuid võimsat tehnikat – 5-sekundi reeglit, mis aitab ületada edasilükkamist, langetada otsuseid ja võtta vastutust oma elu eest, suurendades enesekindlust ja julgust igapäevastes olukordades.

 • The One Thing: The Surprisingly Simple Truth Behind Extraordinary Results – Gary Keller ja Jay Papasan

  Kaasahaarav raamat, mis tutvustab lihtsat, kuid võimsat põhimõtet, kuidas keskenduda oma elus ühele kõige olulisemale asjale, et saavutada erakordseid tulemusi nii isiklikus kui ka tööalases elus ning luua püsiv edu ja õnne.

 • Daring Greatly: How the Courage to Be Vulnerable Transforms the Way We Live, Love, Parent, and Lead – Brené Brown

  Sügavalt mõjukas raamat, mis uurib haavatavuse rolli meie eludes ning näitab, kuidas julgus olla haavatav võib muuta meie suhteid, vanemluse, juhtimise ja elamise viisi, viies meid tõelise eneseavastuse ja ühenduse poole.

 • The Four Agreements – Don Miguel Ruiz
  See raamat tutvustab neli põhilist elupõhimõtet, mida järgides on võimalik elada rahulikumat, õnnelikumat ja tasakaalustatumat elu.
 
 

Harjumuste kujundamine ja produktiivsus

 • Atomic Habits: An Easy & Proven Way to Build Good Habits & Break Bad Ones – James Clear

  Praktiline ja sügavalt mõjus raamat, mis õpetab, kuidas luua häid harjumusi ja vabaneda halbadest, kasutades lihtsaid, aga efektiivseid strateegiaid, mis aitavad sul saavutada püsivaid muutusi ja elukestvat edu.

 • The Miracle Morning: The Not-So-Obvious Secret Guaranteed to Transform Your Life (Before 8AM) – Hal ElrodInnustav raamat, mis paljastab hommikurutiini imelise jõu ja õpetab lugejatele, kuidas luua enda jaoks erakordne hommikurutiin, et saavutada enesearengut, suurendada produktiivsust ja kogeda elus märkimisväärset muutust.

 • Deep Work: Rules for Focused Success in a Distracted World – Cal Newport

  Raamat pakub praktilisi nõuandeid, kuidas arendada sügavat keskendumisvõimet maailmas, mis on täis häirivaid tegureid. Teos käsitleb järjepideva tööeetika väärtust ja annab strateegiaid keskendumisvõime parandamiseks. Lisaks esitab raamat soovitusi, kuidas töötada tõhusamalt, sealhulgas kuidas vältida katkestusi, toime tulla igavusega ja blokeerida sotsiaalmeedia, et saavutada ‘sügavat tööd’.

 • The 7 Habits of Highly Effective People – Stephen R. Covey

  Ajatu teos, mis tutvustab seitset põhimõtet, mida edukad inimesed kasutavad, et saavutada edu nii töös kui ka isiklikus elus, aidates lugejatel arendada harjumusi, mis toovad kaasa püsiva ja positiivse muutuse.

 • The One Thing: The Surprisingly Simple Truth Behind Extraordinary Results – Gary Keller ja Jay Papasan

  Raamat käsitleb meie kalduvust jagada tähelepanu erinevate ülesannete ja ideede vahel, mis ei võimalda meil ühtegi neist täielikult arendada. Kui aga keskendume kogu oma tähelepanuga ühele kriitilisele asjale, saame selle edukalt lõpule viia ja liikuda järgmise ülesande juurde. Raamat ei soovita multitaskingut, kuna on teaduslikult tõestatud, et see ei ole inimajule parim valik. Erakordsete tulemuste saavutamiseks tuleks kõrvaldada kõik ebaolulised asjad ja prioritiseerida järelejäänud ülesandeid, küsides endalt: “Mis on kõige olulisem?” See on üks parimaid raamatuid produktiivsuse ja ajajuhtimise kohta.

 • The Life-Changing Magic of Tidying Up: The Japanese Art of Decluttering and Organizing – Marie Kondo

  Raamat tutvustab Kondo ainulaadset ja põhjalikku koristamismeetodit, aidates lugejatel vabaneda segadusest ja ebavajalikest asjadest, et luua endale korrastatud ja rahuldustpakkuv kodu, mis toob rõõmu ja positiivsust nende ellu.

 • The Power of Habit: Why We Do What We Do in Life and Business – Charles Duhigg

  Põhjalik raamat, mis uurib harjumuste mõju meie eludele ja otsustele, näidates, kuidas harjumuste teadliku muutmise kaudu saame saavutada paremaid tulemusi nii isiklikus elus kui ka äris.

 • Essentialism: The Disciplined Pursuit of Less – Greg McKeown

  Autor käsitleb sageli esinevat probleemi, kus meil on elus palju eesmärke, kuid me harva saavutame neid. Raamat aitab mõista, mis on tõeliselt oluline nende eesmärkide saavutamiseks. Enamikul juhtudel ei kasuta me oma ressursse, eriti aega, parimal võimalikul viisil. Autori sõnul saame seda muuta, õppides prioriteete seadma ja eristama olulist ebaolulisest. Raamat ei soovita teha korraga palju asju, et vältida tähelepanu ja energia hajutamist. Selle asemel peaksime keskenduma kogu oma energiaga ühele olulisele asjale, mis viib meid kõige kaugemale meie eesmärgi suunas. See on üks parimaid produktiivsuse raamatuid, mis julgustab lugejaid keskenduma ainult olulistele asjadele.

 • Drive: The Surprising Truth About What Motivates Us – Daniel H. Pink

  Raamat uurib motivatsiooni olemust ning paljastab kolm peamist sisemist jõudu, mis inimesi tõeliselt motiveerivad: autonoomia, meisterlikkus ja eesmärgipärasus. See raamat pakub uusi vaatenurki, kuidas mõista ja rakendada motivatsiooni nii tööalases kui ka isiklikus elus.

 • 15 Secrets Successful People Know About Time Management – The Productivity Habits of 7 Billionaires, 13 Olympic Athletes, 29 Straight-A Students, and 239 Entrepreneurs – Kevin Kruse

  Autor Kevin Kruse küsitles raamatu jaoks 200 edukat inimest erinevatelt elualadelt, esitades neile kõigile sama küsimuse: “Mis on sinu produktiivsuse saladus?” Pärast kõigi vastuste analüüsimist jõudis ta järeldusele, et neil on 15 ühist saladust, sealhulgas: mitte kasutada to-do nimekirju, delegeerida ülesandeid, tegeleda korraga ühe asjaga, vältida koosolekuid. Raamat pakub sügavat ülevaadet edukate inimeste ajajuhtimise harjumustest ja nõuannetest, mis aitavad ka teistel oma produktiivsust parandada.

 • The 80/20 Principle: The Secret to Achieving More with Less – Richard Koch

  Autor keskendub minimaalse pingutusega suurte tulemuste saavutamisele. Raamat väidab, et 80% tulemustest tuleb 20% pingutusest. Raamatu põhiloogika on, et hõivatus ei ole edu määrav tegur. Olulisem on keskenduda ja investeerida oma energiat kõige olulisematesse ja tähendusrikkamatesse ülesannetesse. Autor jõuab järeldusele, et aja raiskamise vähendamine, rohkem vaba aja võtmine ja efektiivsus kõigis elu aspektides on tegelikult hea viis produktiivsuse parandamiseks.

 • The Power of Habit: Why We Do What We Do in Life and Business – Charles Duhigg
  Autor Charles Duhigg uurib harjumuste teaduslikku olemust ja nende muutmise võimalusi. Raamat käsitleb ulatuslikke teaduslikke avastusi ja pakub põnevaid näiteid. Duhigg esitab täiesti uue arusaama inimloomusest ja selle potentsiaalist. Raamatu keskmes on põnev väide: regulaarse treeningu, kaalulanguse, suurema produktiivsuse ja edu võti on mõistmaks, kuidas harjumused toimivad. Nagu Duhigg näitab, saame selle uue teaduse abil muuta nii oma äri, kogukondi kui ka elusid.
 
 

Suhtlemisoskused ja sotsiaalne Intelligentsus

 • How to Win Friends and Influence People – Dale Carnegie

  Raamat pakub põhjalikke ja ajatuid nõuandeid, kuidas suhelda teistega edukalt, luua tugevaid suhteid ja mõjutada inimesi positiivsel viisil, aidates lugejatel nii isiklikus kui ka tööalases elus paremini hakkama saada.

 • Quiet: The Power of Introverts in a World That Can’t Stop Talking – Susan Cain
  Silmapaistev raamat, mis uurib introvertide ainulaadset jõudu ja nende rolli ühiskonnas, murdes müüte ekstravertsuse eelistest ning näidates, kuidas introvertide vaikne jõud saab kaasa tuua positiivseid muutusi ja innovatsiooni nii tööalases kui ka isiklikus elus.

 

 

Tervis ja heaolu

 • Natural Hygiene: The Pristine Way of Life – Herbert M. Shelton

  Autor Herbert M. Shelton keskendub inimese loomulikule bioloogilisele olemusele, füsioloogiale, bioloogilistele vajadustele, haiguste olemusele ja eesmärkidele ning meie enesehoolitsuse võimalustele. Raamat on suunatud neile, kes soovivad mõista, kuidas elada tõeliselt tervislikult ja saavutada oma kõrgeim potentsiaal holistilises arengus. See teos muudab teie mõtteviisi ja elu viisil, mis toob kaasa vabaduse, rõõmsa tervise ja õnne. Dr. Sheltonile võlgneme südamest tänu, et ta on näidanud meile tervise tõelist olemust ja inspireerinud meid parema maailma poole püüdlema.

 • Fasting Can Save Your Life – Herbert M. Shelton

  Autor käsitleb levinud väärarusaama, et me ei saa tugevust ja vastupanuvõimet suurendada ilma toiduta. Seni, kuni see illusioon püsib, lähevad tuhanded inimesed enneaegselt hauda. Toidu ja toitumise vahel on oluline erinevus: meid toidab mitte see, mida me sööme, vaid see, mida me seedime ja omastame. Läbi ajaloo on inimesed paastunud ja leidnud tervise, meelerahu ning uue eluviisi. Elu säilitamine sõltub õigest eluviisist, mille üks osa on paastumine. Kui seda tehakse õigesti ja kvalifitseeritud isiku järelevalve all, võib paastumine teie elu päästa.

 • The Detox Miracle Sourcebook: Raw Foods and Herbs for Complete Cellular Regeneration – Robert S. Morse N.D.

  Autor Robert S. Morse keskendub haiguste põhjuste, mitte sümptomite ravimisele. Ta väidab, et haigused tekivad toksiinidest meie toidus, vees ja õhus. Raamat õpetab, kuidas kasutada tooreid toite ja ürte keha detoksikatsiooniks ja rakkude uuenemiseks. Morse toob välja ka detoksifitseerimise kõrvalmõjud ja annab praktilisi nõuandeid, kuidas seda protsessi ohutult läbi viia. Raamat on mõeldud neile, kes soovivad sügavamat arusaamist tervislikust eluviisist ja keha puhastamisest.

 • How Not to Die: Discover the Foods Scientifically Proven to Prevent and Reverse Disease – Michael Greger M.D. FACLM

  Raamat keskendub Ameerika 15 peamisele enneaegse surma põhjusele, nagu südamehaigused, erinevad vähitüübid, diabeet ja kõrge vererõhk. Greger selgitab, kuidas toitumis- ja elustiilimuutused võivad mõnikord olla efektiivsemad kui retseptiravimid ja kirurgilised sekkumised nende haiguste ennetamisel ja ravimisel. Raamat rõhutab, et kuigi arstid on head ägedate haiguste ravimisel, ei ole nad nii efektiivsed krooniliste haiguste ennetamisel. Dr. Greger pakub teaduslikult tõestatud nõuandeid selle kohta, milliseid toite süüa ja milliseid elustiilimuutusi teha, et elada kauem ja tervislikumalt.

 • Cleaning Up Your Mental Mess – Caroline Leaf

  “Cleaning Up Your Mental Mess” on kognitiivse neuroteadlase ja kommunikatsioonipatoloogi Caroline Leafi uusim raamat, kus ta pakub teaduspõhist viieastmelist plaani ärevuse, depressiooni ja pealetükkivate mõtete juurpõhjuste tuvastamiseks ja kõrvaldamiseks. Leaf on varem jaganud nõuandeid, kuidas leevendada muret ja vaimset ülekoormust. Tema viimane teos keskendub sellele, kuidas sügavamalt mõista ja parandada oma vaimset heaolu.

 • When the Body Says No: The Cost of Hidden Stress – Gabor Maté

  Dr. Gabor Maté raamat, mis põhineb sügaval teaduslikul uurimistööl ja tema enda kliinilisel kogemusel. Raamat pakub vastuseid kriitilistele küsimustele seoses meele ja keha vahelise seosega, keskendudes eriti stressi ja emotsionaalse seisundi rollile erinevate levinud haiguste, nagu artriit, vähk, diabeet, südamehaigused, ärritunud soole sündroom ja sclerosis multiplex, puhul. Raamat sisaldab mitmeid juhtumiuuringuid ja lugusid, sealhulgas Lou Gehrigi, Betty Fordi ja Lance Armstrongi näiteid, ning toob välja “Seitsme A põhimõtted tervenemiseks”: põhimõtted, mis aitavad haigusi ennetada ja varjatud stressist tingitud tervisehäireid ravida.

 • Breath: The New Science of a Lost Art – James Nestor
  Autor keskendub hingamise tähtsusele meie tervisele. Autor reisib maailmas, et uurida, miks oleme kaotanud võime õigesti hingata ja millised on selle tagajärjed. Nestor toob välja, et väikesed muudatused hingamisharjumustes võivad parandada sportlikke saavutusi, tugevdada siseorganeid ja leevendada kroonilisi haigusi nagu astma. Raamat ühendab iidse tarkuse ja kaasaegse teaduse, pakkudes uusi vaatenurki hingamise olulisusele.
 
 

Eesti autorite raamatud

 • Sinu varjatud vägi – Ilona Karula

  Praktiline ja inspireeriv raamat, mis aitab lugejatel avastada oma sisemist jõudu ja potentsiaali, et saavutada enesekindlus, edu ja rahulolu elus. Raamat pakub erinevaid tehnikaid ja harjutusi, mis aitavad mõista enda sisemist maailma, vabastada blokeeringuid ning leida harmoonia ja tasakaal nii füüsilises kui ka vaimses plaanis.

 • Loovusest ja logelemisest – Jaan Aru
  Jaan Aru huvitav ja mõtlemapanev raamat, mis uurib loovuse ja puhkuse seoseid, näidates, kuidas logelemine võib tegelikult soodustada loovust ja aidata meil olla produktiivsemad. Raamat pakub uusi vaatenurki, kuidas mõista loovuse olemust ning toetab lugejaid oma loovuse avastamisel ja arendamisel, tunnistades samal ajal puhkuse tähtsust meie igapäevaelus.