Search
Close this search box.
  • Sa ei ole veel tooteid lisanud.
Ostukorvi
Kokku: 0,00 
  • Sa ei ole veel tooteid lisanud.
Ostukorvi
Kokku: 0,00 

Muuda oma identiteeti, et saavutada unistuste elu

Oled sa kunagi mõelnud, miks mõned harjumused on nii raskesti muudetavad? Või miks uue, tervisliku rutiini omaksvõtt tundub vahel ületamatu väljakutse? See kõik on seotud meie identiteediga – sisemise minapildiga, mis määrab meie käitumist, otsuseid ja tegevusi. Kui soovid elada unistuste elu, pead esmalt tegelema oma identiteediga.

Kui mõtled eluviisi ja iseenda muutmise peale, võib see tunduda alguses veidi hirmutav. Kuid tegelikult on see ainult sinu ühe otsuse taga, et hakata elama just sellist elu, nagu sa soovid. See, mida me igapäevaselt mõtleme ja kuidas käitume, ei ole lihtsalt juhuslikud mõtted või tegevused. Need on tegelikult sillad meie praeguse elu ja unistuste vahel.

Järgnevalt toon välja mõned strateegiad, kuidas saad oma identiteeti teadlikult muuta ja luua elu, mida tõeliselt armastad.

1. Mõista oma praegust identiteeti

Kui sa tahad oma elus midagi muuta, siis esimene samm on enda praeguse olukorra mõistmine. Vaata kriitiliselt, kuidas sa ennast näed ja millised veendumused su igapäevast käitumist mõjutavad. Võib-olla oled harjunud mõtlema endast kui inimesest, kes kipub asju edasi lükkama või ei suuda alustatut lõpetada. Nüüd on hea aeg need mõtted üle vaadata.

Võta paber ja pliiats ning pane kirja, mis on su tugevused ja nõrkused. Ole endaga aus. See ei ole lihtsalt eneseanalüüs, see on sinu võimalus mõista, kust sa alustad ja mis suunas pead liikuma. Mõtle ka sellele, kuidas need iseloomujooned sind mõjutavad. Kas su laiskus või edasilükkamine on tegelikult reaktsioon stressile (nagu näiteks minul) või ebakindlusele?

Selline enesevaatlus aitab sul paremini mõista oma praegust identiteeti ja annab sulle ideed, millega saad hakata enda muutmise poole liikuma. See on oluline, sest kui sa ei tea, kust oled hetkel, on raske leida õiget teed sinna, kuhu tahad jõuda.

2. Visualiseeri oma unistuste identiteeti

Nüüd, kus sa tead, kes sa praegu oled, on aeg mõelda, kes sa tahaksid olla. Kujutle ennast tulevikus—milline sa tahaksid välja näha, kuidas käituda, mida tunda, milline on sind ümbritsev keskkond, suhted? See on sinu võimalus luua endale unistuste versioon.

Mõtle näiteks, kas tahaksid olla enesekindlam? Kui jah, siis mida see sinu jaoks tähendab? Kas see tähendab suuremat julgust oma arvamuse välja ütlemisel või võimet seista enda eest keerulistes olukordades? Või äkki soovid olla aktiivsem – kas see tähendab rohkem sportimist, rohkem sõpradega koosolemist või ehk aktiivsemat osalust ühiskondlikus elus?

Võib-olla soovid olla loovam. Mõtle, kuidas see võiks väljenduda sinu igapäevaelus. Kas see tähendab uute harrastuste proovimist, kunsti loomist või innovaatiliste lahenduste leidmist tööl?

Kui oled need omadused enda jaoks selgeks mõelnud, pane need kirja. Tee nimekiri omadustest ja harjumustest, mis defineeriksid sinu ideaalset mina. Hoia seda nimekirja enda lähedal—näiteks rahakoti vahel, lauasahtlis või telefoni märkmetes – et saaksid neid omadusi endale pidevalt meelde tuletada.

Lisaks sellele on väga tõhus vahend visualiseerimine. Püüa iga päev leida aega, et sulgeda silmad ja kujutle, et oled juba saavutanud need eesmärgid, mille poole püüdled. Näe endas neid omadusi ja käitumisi, mida soovid omaks võtta. Visualiseerimine aitab luua tugevamaid neuroühendusi ajus, mis toetavad uute harjumuste kujunemist ja vanade muutmist. Oluline, et tunned ka neid emotsioone, mida tunneksid ideaalse minana. See tehnika mitte ainult ei aita hoida sind motiveerituna, vaid aitab ka manifesteerida oma unistuste elu.

Superminal on selleks olemas tõhusad meditatsioonid:

 

3. Väikesed sammud vs suured ja kiired muutused, metafüüsiline lähenemine

Väikestest sammudest

Kui sa tahad jõuda oma unistuste minani, ei pea see protsess olema üks suur hüpe. Võid alustada väikeste, aga kindlate sammudega, mis aitavad sul järk-järgult muutuda. Näiteks, kui sinu eesmärk on muutuda kannatlikumaks, siis alusta iga päeva väikese meditatsiooniga või harjuta teadlikku hingamist, kui tunned, et ärritud.

Või kui soovid olla aktiivsem, siis ära sea kohe eesmärgiks iga päev tund aega jõusaalis käia. Alusta näiteks kolme korda nädalas kümne minuti pikkuse jalutuskäiguga ja suurenda järk-järgult nii kestust kui ka sagedust. Väikeste sammude võtmine aitab sul harjuda uue rutiiniga ja teeb ülemineku palju loomulikumaks.

Muutused ei pea olema suured, et olla mõjusad. See on nagu puzzle kokku panemine – iga tükk on väike, aga lõpuks moodustub suur pilt. Anna endale aega ja ruumi, et kasvada ja areneda omas tempos.

Kiired muutused ja metafüüsika

Kuigi väikesed ja järk-järgulised muutused on tavaline lähenemine, on võimalik ka koheselt suuri ja kiireid muutusi teha. Kui tunned, et oled valmis suuremaks hüppeks ja soovid kiiremat transformatsiooni, siis tee see ära! Mina olen täpselt selline, et tahan kohe ja praegu! Palju on kinni sinu enda uskumustes ja otsustes.

See põhineb metafüüsilisel arusaamal, et meie reaalsus kujuneb meie mõtete ja uskumuste kaudu. Kui muudad oma mõttemustrit või uskumusi, muutub ka energia, mis sind ümbritseb, mis omakorda võib kiiresti muuta sinu reaalsust.  Metafüüsika õpetab, et kõik universumis on energia, mis vibreerib erinevatel sagedustel. Iga mõte ja tunne, mis meil on, genereerib energia, mis vibreerib kindlal sagedusel. Positiivsed mõtted genereerivad kõrgemat sagedust ja aitavad meelitada ligi rohkem positiivseid sündmusi ja võimalusi. Vastupidiselt, negatiivsed mõtted loovad madalamat sagedust ja meelitavad ligi rohkem negatiivseid olukordi. Kui otsustad teadlikult muuta oma mõtteviisi ja suhtumist, võid kiiresti muuta oma energia sagedust, mis omakorda võib viia kiirete ja märkimisväärsete muutusteni sinu elus.

Näiteks, kui soovid saavutada enesekindlust, aga sinu praegune uskumussüsteem on täis kahtlusi, siis teadlik otsus uskuda endasse ja oma võimetesse võib koheselt muuta sinu energia sagedust. See uus energia sagedus aitab meelitada ligi olukordi ja võimalusi, mis toetavad sinu enesekindlust, luues positiivse tagasiside tsükli, mis aitab kiirendada sinu kasvu ja arengut.

Kui soovid kiireid muutusi oma elus näha, on oluline mitte ainult muuta oma mõtteid ja uskumusi, vaid ka hakata kohe tundma end sellisena ja neid emotsioone, nagu soovid tulevikus olla ja tunda. See tähendab, et pead omaks võtma ja sisemiselt kogema tundeid ja emotsioone, mis on kooskõlas sinu soovitud identiteediga. Kui soovid olla enesekindlam, alusta juba praegu enesekindluse tundmist igapäevastes tegevustes. Küsi endalt, kuidas käituksid või mida tunneksid, kui oleksid juba see enesekindel inimene, kelleks soovid saada.

See lähenemine põhineb sellel, et emotsioonid on energiavormid, mis toimivad nagu magnetid, tõmmates ligi sarnase energiaga sündmusi ja kogemusi. Kui hakkad juba praegu tundma end viisil, nagu soovid tulevikus olla, kiirendad sa protsessi, mis viib reaalse muutuseni sinu käitumises ja elus. See ei ole pelgalt positiivne mõtlemine, vaid aktiivne enesekehtestamine uues rollis, mis aitab sul kiiremini jõuda soovitud tulemusteni.

Seega, sa ei pea ootama aastaid, et näha muutusi oma elus. Sa võid alustada kohe, muutes oma mõtteid ja uskumusi. Mõistes, et sa kontrollid oma mõtteid ja et need mõtted loovad su reaalsust, avaneb sulle võimas vahend oma elu muutmiseks just selliseks, nagu soovid.

4. Kinnita oma uut identiteeti

Kui sa oled juba alustanud muutustega oma mõtteviisis ja tunnetes, siis järgmine samm on oma uue identiteedi kinnitamine. See tähendab, et pead pidevalt meelde tuletama ja kinnitama endale, kes sa nüüd oled või kes sa olla tahad. Hea viis selleks on kasutada positiivseid afirmatsioone, mis aitavad sul uue minapildiga harjuda.

Näiteks, kui sa tahad olla rahulikum, siis võiksid hommikuti peegli ees seistes või lihtsalt päeva jooksul endale korrata: “Ma olen rahulik ja keskendunud”. Või kui su eesmärk on elada tervislikumalt, ütle endale: “Ma valin tervislikud harjumused”. Need laused ei ole lihtsalt sõnad, need aitavad sul tõesti mõelda ja käituda vastavalt sellele, kuidas sa end näha soovid.

Aga ära unusta, et see pole ainult kordamine. Sa pead neid afirmatsioone tõesti uskuma ja laskma neil oma mõttemaailma juhtida. Mõnikord võib see tunduda natuke imelik või isegi naljakas, aga see on üsna tõhus viis oma aju ümber programmeerida ja aidata sul järk-järgult muutuda inimeseks, kes sa olla tahad.

Superminal on selleks olemas afirmatsioonide kogumik:

5. Ole kannatlik ja järjekindel

Ole enda vastu kannatlik. Mõnikord ei muutu kõik üleöö (kuigi võib) ja on täiesti okei, kui mõned päevad tunduvad raskemad või kui muutus paistab aeglane. Iga väike samm, mida sa teed, on oluline. Näiteks, kui su eesmärk on saada enesekindlamaks ja sa räägid ühel päeval võõra inimesega, siis see ongi väike võit. Tunnusta selliseid väikeseid edusamme, sest need kokku viivad sind suurema eesmärgi poole.

Ära lase väikestel tagasilöökidel end heidutada. See on osa protsessist. Iga kogemus, olgu see hea või halb, on õppetund ja samm edasi sinu teekonnal. Pea meeles, et püsivus ja järjekindlus on võtmetähtsusega. Kui jääda oma plaani juurde ja mitte alla anda, jõuad lõpuks sinna, kuhu soovid. Ja mis kõige tähtsam, ole enda vastu lahke. Sa teed tööd, et muuta oma elu paremaks, ja see on juba iseenesest suurepärane.

Kokkuvõtteks

Muutes oma identiteeti, avad uksi uutele võimalustele ja kogemustele. See teekond nõuab julgust ja enesekindlust, kuid tulemused on seda väärt.

Miks siis oodata? Pole olemas “õiget” aega alustamiseks. Iga samm, mis viib sind su unistustele lähemale, on seda väärt. Väikeste sammude võtmine ja positiivne mõtlemine aitavad sul järk-järgult luua elu, mida ihaldad.

Alusta kohe ja ela nii, nagu oleksid juba saavutanud oma eesmärgid. Ole täna see inimene, kes sa tahad tulevikus olla. See suhtumine aitab sul teha paremaid valikuid ja muutub peagi nähtavaks ka sinu ümber toimuvas. Pea meeles, et iga muutus saab alguse sinust endast. Kui tunned, et oled teel õiges suunas, märkad varsti, kuidas ka sinu ümber asjad paremuse poole liiguvad. Võta julgelt vastu uued väljakutsed, sest just need aitavad sul edasi liikuda.

 

Loe lisaks

Supermina toetavad materjalid

Jaga inspiratsiooni

Soovitatud videod ja helid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga