Search
Close this search box.
 • Sa ei ole veel tooteid lisanud.
Ostukorvi
Kokku: 0,00 
 • Sa ei ole veel tooteid lisanud.
Ostukorvi
Kokku: 0,00 

Eneseareng

Kui sinu süda juhatab sind tundmatu tee poole

Elu viib meid aeg-ajalt kummalistele teedele, kus süda juhatab meid tundmatule ja veidi hirmutavale teekonnale. Need on hetked, mil tavaline ja turvaline rada ei paku enam rahuldust, ja kus tunneme vajadust midagi enamat. See pole tee, mida sa suudad selgelt näha, kuid tunned selle sügavalt oma hinges. Just nendel hetkedel tunned, et on aeg astuda samm edasi, kuigi tee on udune ja täis tundmatuid takistusi. See on rännak ilma lubaduste ja garantiideta, teekond, mida mõistab vaid sinu enda süda. See kutse võib olla hirmutav, kuid samas ka erakordselt kutsuv, pakkudes võimalust avastada ja kasvada viisil, mida poleks osanud ettegi kujutada.

Valikute ristteel

Need on hetked, mil peame otsustama, kas tundmatu tee risk on suurem kui igavesti “mis oleks, kui” mõtlemine. Tuntud rada võib tunduda mugav ja turvaline, pakkudes meile kindlustunnet ja etteaimatavust. Kuid see tee ei pruugi alati viia meid uute võimaluste ja kasvamiseni. See on tee, kus igapäevaelu muutub rutiiniks ja meie vaimne kasv võib seiskuda. Tuttava raja valimine võib tähendada ka seda, et jääme oma mugavustsooni kinni, loobudes võimalustest, mis võiksid meie elu rikastada ja sügavamale tähendusele viia.

Uus rada, kuigi hirmutav ja täis tundmatuid väljakutseid, võib pakkuda meile midagi palju enamat – võimalust avastada oma tõeline potentsiaal ja saavutada unistuste elu. See on tee, kus õpime tundma oma sisemisi tugevusi ja nõrkusi, kus saame areneda ja kasvada viisil, mida ei oleks osanud ettegi kujutada. Tundmatu tee võib viia meid kohtadesse, kus kohtume inspireerivate inimestega, omandame uusi oskusi ja kogeme elu kogu selle mitmekesisuses.

Usalda oma sisemist tarkust

Sinu süda kutsub sind usaldama oma sisemist tarkust. See on kutse lasta lahti kõigest, mis sind tagasi hoiab, ja astuda julgelt edasi tundmatu poole. Alistu sellele kutsele ja usalda oma südame juhatust. See nõuab julgust ja usaldust, kuid see on ainus viis liikuda edasi ja avastada uusi võimalusi. Usaldades oma sisemist tarkust, avad ukse suurematele elamustele ja võimalustele, mida sa poleks osanud isegi ette kujutada.

Kui me seisame valikute ristteel, on lihtne jääda turvalisse ja tuttavasse. See on mugav tsoon, kus me teame, mida oodata, ja kus on vähem riske. Kuid just see turvaline tsoon võib meid takistada kasvamast ja arenemast. See on koht, kus me tunneme end turvaliselt, kuid samas me tammume paigal. Kui me ei astu välja oma mugavustsoonist, ei avasta me kunagi, milleks oleme tõeliselt võimelised. Tundmatuses peituvad suurimad võimalused.

Mõtle näiteks karjäärimuutusele. Ehk oled aastaid töötanud kindlal ametikohal, mis pakub stabiilset sissetulekut ja turvalisust. Kuid sügaval sisimas tead, et see töö ei paku sulle enam rahuldust – see pole see, mida päriselt teha tahaksid. Tegelikult tahad ehk hoopis oma ettevõttega, õppida midagi täiesti uut või asuda tööle valdkonnas, mis sind tõeliselt inspireerib. See muutus tundub hirmutavalt suur.

Teine näide on isiklikus elus tehtavad valikud. Kujutle, et oled aastaid elanud samas linnas, samade inimeste keskel, järgides samu rutiine. Kuid sügaval sisimas tunned kutset kolida uude linna, kohtuda uute inimestega ja avastada uut. See olukord on samuti päris hirmutav.

Kui oled valmis kuulama oma südame häält ja järgima oma sisemist tarkust, võid avastada, et suudad palju enamat, kui oled seni arvanud. See tähendab, et pead olema valmis riskima ja võtma vastu väljakutseid, mis võivad esialgu tunduda hirmutavad. Kuid just need väljakutsed aitavad sul kasvada ja jõuda uuele tasemele nii isiklikult kui ka professionaalselt.

Kujutle hetkeks, et seisad kahe tee ristumiskohal. Üks tee on lai ja hästi valgustatud, pakkudes mugavust ja turvatunnet. Teine tee on kitsam ja hämaram, täis tundmatuid keerdkäike ja väljakutseid. Sinu süda sosistab, et valid teise tee, isegi kui see tundub hirmutav. Miks? Sest see tee pakub võimalust avastada oma tõeline potentsiaal ja elada elu, mis on täis avastusi ja seiklusi.

Sisemine tarkus ei ole midagi, mida saab õppida raamatutest või koolis. See on midagi, mis tuleb sinu enda sügavaimast olemusest, sinu tõelistest soovidest ja unistustest. Kui usaldad seda häält, annad endale loa elada autentset ja täisväärtuslikku elu.

Muutus algab seestpoolt

Kui otsustad öelda jah oma südame häälele ja austada seda üle kõige, muutub kõik. Sa ei suuda enam eitada seda, mis tundub õige, aus ja tõeline. See on hetk, mil kõik muutub. 

Muutus algab alati seestpoolt. Meie mõtted, tunded ja uskumused määravad, kuidas me maailma näeme ja milliseid otsuseid me teeme. Kui suudame usaldada oma sisemist tarkust ja kuulata oma südame häält, loome aluse positiivsetele muutustele ja kasvule. See nõuab enesekindlust ja valmisolekut riskida, kuid see on vajalik, et liikuda edasi ja saavutada oma unistused.

Kui otsustad oma südame häält kuulata ja järgida, hakkad märkama, kuidas sinu sisemaailm muutub. Sinu mõtted muutuvad selgemaks ja suunatumaks, sinu tunded sügavamaks ja siiramaks. Sa hakkad mõistma, et kõik suured muutused algavad väikestest sammudest ja sisemisest otsusest elada autentsemalt ja ausamalt.

Muutus algab hetkel, mil otsustad, et enam ei lase end piirata hirmudel ega kahtlustel. See algab, kui usaldad, et sinu sisemine tarkus juhatab sind õiges suunas. Näiteks, kui oled alati tahtnud alustada oma ettevõtet, kuid hirm ebaõnnestumise ees on sind tagasi hoidnud, siis nüüd on aeg astuda esimene samm. Hakka uurima ja planeerima, usaldades, et suudad saavutada oma eesmärgid.

Muutus algab ka siis, kui otsustad vabastada end negatiivsetest mõtetest ja uskumustest, mis sind piiravad. Kui suudad näha end positiivses valguses ja uskuda oma võimetesse, hakkavad ka sinu teod ja otsused seda kajastama. Näiteks, kui oled alati uskunud, et pole piisavalt hea, et saavutada teatud eesmärke, siis on aeg sellest uskumusest lahti lasta ja asendada see uue, positiivsema mõtteviisiga.

Kui oled valmis võtma vastu väljakutsed ja riskid, mis kaasnevad tundmatu tee valimisega, oled ka valmis avastama uusi võimalusi ja kogemusi.

Julge elada ja avasta oma tõeline potentsiaal

Supermina kodulehelt leiad hulgaliselt inspireerivaid materjale, mis aitavad sul avastada oma tõelist potentsiaali ja saavutada oma unistuste elu. Pakume artikleid, meditatsioone ja praktilisi tööriistu, mis toetavad sind igal sammul.

Supermina kodulehelt leiad hulgaliselt inspireerivaid materjale, mis aitavad sul avastada oma tõelist potentsiaali ja saavutada oma unistuste elu. Siit leiad mitmekesist sisu, sealhulgas süvitsiminevaid artikleid, juhendatud meditatsioone ja praktilisi tööriistu, mis on mõeldud toetama sinu isiklikku ja vaimset arengut.

Kuidas alustada oma teekonda

Kui oled valmis alustama oma teekonda tundmatu poole ja avastama oma tõelist potentsiaali, on oluline teha mõned esimesed sammud:

 1. Kuula oma südame häält: Võta aega vaikuses ja kuula, mida su süda sulle ütleb. Mis on need unistused ja soovid, mis sind tõeliselt inspireerivad? Mis tundub õige ja ehe?
 2. Tee plaan: Kui oled oma südame hääle selgeks saanud, loo plaan, kuidas astuda esimesed sammud oma unistuste suunas. Olgu selleks väikeste sammude astumine või suurte otsuste tegemine, oluline on, et liiguksid edasi.
 3. Usalda protsessi: Tee usaldamine on oluline. Usu, et universum toetab sind ja et kõik vajalikud ressursid ja võimalused tulevad sinu teele õigel ajal.
 4. Ole avatud muutustele: Ole valmis kohanema ja muutma oma plaane vastavalt olukorrale. Elu on täis ootamatusi ja muutusi, kuid kui oled avatud ja paindlik, suudad paremini nendega toime tulla.

Universumi toetus

Ära lase oma unistustel jääda vaid unistusteks – usalda oma südant, astu samme nende poole ja vaata, kuidas universum sind toetab. Sul on kõik vajalik, et käia seda teed jõu ja graatsiaga.

Universumi tugi ei pruugi alati olla nähtav ega kohe ilmne, kuid see on alati olemas. Mõnikord võib see ilmneda väikeste märkidena, mis kinnitavad, et oled õigel teel – näiteks positiivsed tagasisided, ootamatud võimalused või isegi sisemine rahu ja kindlustunne, mis kinnitab, et teed õigeid valikuid.

Üks parimaid viise universumi toetuse vastu võtmiseks on olla avatud ja tänulik. Praktiseeri igapäevast tänulikkust, märka väikeseid toredaid asju oma elus ja ole avatud uutele võimalustele. Tänulikkus avab südame ja meele positiivsetele kogemustele ja tõmbab ligi rohkem headust ja küllust.

Samuti on oluline kuulata oma intuitsiooni ja sisemist juhatust. Sinu sisemine hääl on sageli universumi viis sinuga suhelda ja sind õigel teel hoida. Kui tunned sisemist tõmmet või inspiratsiooni midagi teha, ära kõhkle – tegutse selle järgi. Usalda, et universum toetab sind igal sammul.

 

Loe lisaks

Jaga inspiratsiooni

Miks jagan oma lugu? Lood kui muutuse tööriistad.

Me kõik armastame häid lugusid. Olgu need filmid, raamatud või lihtsalt sõbra jutustused – lood ühendavad meid ja panevad tööle ka kujutlusvõime. Meie lood on erinevad, kuid emotsioonid ja kogemused, mida me läbi elame, on tihtipeale sarnased. Kuid mis teeb loo heaks? Ja miks on nii oluline oma lugu jagada? 

Lood on võimsad

Lood on võimsad tööriistad, mis suudavad meid muuta. See võib tunduda esmalt pisut võõras mõte, aga tõepoolest nii on. Kui jagame oma lugu, räägime mitte ainult minevikust, vaid loome oma sõnade ja emotsioonidega ka tulevikku. Iga lugu kannab endas tundeid, kogemusi ja õppetunde, mis võivad inspireerida ja motiveerida nii ennast kui ka teisi.

Lood olulised, sest need loovad konteksti ja seovad meid sügavamal tasandil. Kui kuulame lugu, mis resoneerib meie enda kogemustega, tunneme end mõistetuna ja suudame üksteisega samastuda. Jagades oma lugu, loome üksteisega ühenduse. Näiteks: kui räägin oma raskustest ja õnnestumistest, siis võib-olla leiad sa midagi, mis resoneerib ka sinu elus. See võib anda sulle jõudu ja motivatsiooni jätkata oma teekonda.

Lugude jagamine aitab meil ka iseennast paremini mõista. Kui paneme oma kogemused sõnadesse, saame neid analüüsida ja mõtestada. See aitab meil õppida ja kasvada. Just sinu lugu võib olla muutuse katalüsaatoriks – see võib avada uusi võimalusi ja perspektiive.

Kui me räägime oma lugu, siis tegelikult loome uut reaalsust. Meie sõnad ja mõtted kujundavad meie maailma ja mõjutavad seda, kuidas me end tunneme ja kuidas me käitume. Kui suudame rääkida oma lugu positiivselt ja inspireerivalt, siis saame muuta ka oma mõtteviisi ja seeläbi kogu oma elu.

Minu teekond

Reilika Rootsma-TrallMinu teekond on olnud täis tõuse ja mõõnu. Olen kogenud depressiooni, ärevust ja paanikahoogusid. Olen võidelnud toitumishäiretega. Olen käinud läbi “ametlikust tööst” lahtilaskmise teekonna. Kuid otsustasin, et need ei defineeri mind. Otsustasin oma uskumusi ja harjumusi radikaalselt muuta. Tänu sellele olen kogenud tohutut teadvuse avardumist ja tavamõistes “paranormaalsust”, võtnud lõpuks oma tervise, õnne ja elu eest vastutuse. See on olnud keeruline ja väljakutsuv teekond, kuid tänu sellele olen õppinud väga palju enda kohta ning saanud kasvada ja areneda. See on olnud tegelikult üks suurimaid õnnistusi.

Jagan oma lugusid palju Supermina sotsiaalmeedias.

Minu värske muutus: Identiteet 3.0

Hiljuti otsustasin teha suure muudatuse oma elus – “Identiteet 3.0”. Olen varemgi teinud suuri muutusi, kuid seekord võtsin ette 20 päeva veepaastu. See kogemus oli füüsiliselt ja vaimselt silmiavav. See andis mulle palju aega mõelda, mis mulle tegelikult korda läheb ja mida tahan oma elus muuta.

Veepaast aitas mul sügavamalt mõista oma uskumusi ja põhiväärtusi. Ma sain aru, millega olen oma elus rahul ja mida soovin muuta. See oli keeruline teekond, kuid see aitas mul avastada oma tõelist mina ja saada teadlikumaks oma eesmärkidest.

Kuidas ma muutusi oma ellu toon?

 1. Järgin oma kirge: Tegelen sellega, mis paneb mu südame kiiremini põksuma. 💖
 2. Annan endast vähemalt 100%: Panustan kõiges, mida teen, täielikult. 🌟
 3. Luban endale küllust ja rikkust: Olen valmis vastu võtma rohkem küllust ja rikkust. 💰
 4. Olen produktiivne: Astun iga päev vähemalt ühe sammu lähemale oma unistustele ja eesmärkidele. 🚀
 5. Toitun tervislikult: Minu keha on minu tempel ja ma austan seda parima ja inimesele ideaalse värske toiduga. 🍏
 6. Olen heas vormis: Füüsiline aktiivsus hoiab mind terve ja energilisena. 🏋️‍♂️
 7. Teen vaimseid praktikaid: Leian regulaarselt aega iseenda jaoks, et mediteerida, arendada ennast ja kasvada. 🧘‍♀️
 8. Elan täiega: Naudin igat hetke maksimaalselt, proovin uusi ja ägedaid asju. 🎉

Kuidas alustada oma loo jagamist?

Kui ka sina tahad oma lugu jagada ja seeläbi nii ennast kui teisi inspireerida, siis mõned mõtted, mida silmas pidada.

 1. Ole aus ja autentne: Jaga oma tõelist lugu. Ausus loob usaldust ja ühendust.
 2. Räägi oma tunnetest: Emotsioonid on lugude süda. Räägi, kuidas sa end tundsid ja mida sa kogesid.
 3. Jaga õppetunde: Iga lugu kannab endas õppetunde. Mõtle, mida sa oled oma kogemustest õppinud ja jaga seda teistega.
 4. Ole inspireeriv: Sinu lugu võib olla kellegi teise jaoks inspiratsiooniks. Räägi, kuidas sa raskustest üle said ja mida sa saavutasid.

Jaga oma lugu. Supermina kutsub sind jagama oma lugu meiega! Tahame kuulda, kuidas oled kasvanud, milliseid katsumusi oled ületanud ja milliseid väikeseid või suuri võite oled saavutanud. Sinu lugu võib olla just see, mis annab kellelegi teisele julgust ja lootust. Lugu saad jagada siin.

Lugude jagamine on võimas viis luua ühendust, inspireerida ja muuta. Minu lugu on minu teekond, mis on täis väljakutseid ja õppetunde. Jagades seda sinuga, loodan, et leiad sellest midagi, mis aitab ka sind oma teekonnal. Me kõik oleme oma loo autorid ja meie lugu on väärt jagamist.

Identiteedimuutuse kohta saad pikemalt lugeda blogipostitusest “Muuda oma identiteeti, et saavutada unistuste elu“.

Jaga inspiratsiooni

Muuda oma identiteeti, et saavutada unistuste elu

Oled sa kunagi mõelnud, miks mõned harjumused on nii raskesti muudetavad? Või miks uue, tervisliku rutiini omaksvõtt tundub vahel ületamatu väljakutse? See kõik on seotud meie identiteediga – sisemise minapildiga, mis määrab meie käitumist, otsuseid ja tegevusi. Kui soovid elada unistuste elu, pead esmalt tegelema oma identiteediga.

Kui mõtled eluviisi ja iseenda muutmise peale, võib see tunduda alguses veidi hirmutav. Kuid tegelikult on see ainult sinu ühe otsuse taga, et hakata elama just sellist elu, nagu sa soovid. See, mida me igapäevaselt mõtleme ja kuidas käitume, ei ole lihtsalt juhuslikud mõtted või tegevused. Need on tegelikult sillad meie praeguse elu ja unistuste vahel.

Järgnevalt toon välja mõned strateegiad, kuidas saad oma identiteeti teadlikult muuta ja luua elu, mida tõeliselt armastad.

1. Mõista oma praegust identiteeti

Kui sa tahad oma elus midagi muuta, siis esimene samm on enda praeguse olukorra mõistmine. Vaata kriitiliselt, kuidas sa ennast näed ja millised veendumused su igapäevast käitumist mõjutavad. Võib-olla oled harjunud mõtlema endast kui inimesest, kes kipub asju edasi lükkama või ei suuda alustatut lõpetada. Nüüd on hea aeg need mõtted üle vaadata.

Võta paber ja pliiats ning pane kirja, mis on su tugevused ja nõrkused. Ole endaga aus. See ei ole lihtsalt eneseanalüüs, see on sinu võimalus mõista, kust sa alustad ja mis suunas pead liikuma. Mõtle ka sellele, kuidas need iseloomujooned sind mõjutavad. Kas su laiskus või edasilükkamine on tegelikult reaktsioon stressile (nagu näiteks minul) või ebakindlusele?

Selline enesevaatlus aitab sul paremini mõista oma praegust identiteeti ja annab sulle ideed, millega saad hakata enda muutmise poole liikuma. See on oluline, sest kui sa ei tea, kust oled hetkel, on raske leida õiget teed sinna, kuhu tahad jõuda.

2. Visualiseeri oma unistuste identiteeti

Nüüd, kus sa tead, kes sa praegu oled, on aeg mõelda, kes sa tahaksid olla. Kujutle ennast tulevikus—milline sa tahaksid välja näha, kuidas käituda, mida tunda, milline on sind ümbritsev keskkond, suhted? See on sinu võimalus luua endale unistuste versioon.

Mõtle näiteks, kas tahaksid olla enesekindlam? Kui jah, siis mida see sinu jaoks tähendab? Kas see tähendab suuremat julgust oma arvamuse välja ütlemisel või võimet seista enda eest keerulistes olukordades? Või äkki soovid olla aktiivsem – kas see tähendab rohkem sportimist, rohkem sõpradega koosolemist või ehk aktiivsemat osalust ühiskondlikus elus?

Võib-olla soovid olla loovam. Mõtle, kuidas see võiks väljenduda sinu igapäevaelus. Kas see tähendab uute harrastuste proovimist, kunsti loomist või innovaatiliste lahenduste leidmist tööl?

Kui oled need omadused enda jaoks selgeks mõelnud, pane need kirja. Tee nimekiri omadustest ja harjumustest, mis defineeriksid sinu ideaalset mina. Hoia seda nimekirja enda lähedal—näiteks rahakoti vahel, lauasahtlis või telefoni märkmetes – et saaksid neid omadusi endale pidevalt meelde tuletada.

Lisaks sellele on väga tõhus vahend visualiseerimine. Püüa iga päev leida aega, et sulgeda silmad ja kujutle, et oled juba saavutanud need eesmärgid, mille poole püüdled. Näe endas neid omadusi ja käitumisi, mida soovid omaks võtta. Visualiseerimine aitab luua tugevamaid neuroühendusi ajus, mis toetavad uute harjumuste kujunemist ja vanade muutmist. Oluline, et tunned ka neid emotsioone, mida tunneksid ideaalse minana. See tehnika mitte ainult ei aita hoida sind motiveerituna, vaid aitab ka manifesteerida oma unistuste elu.

Superminal on selleks olemas tõhusad meditatsioonid:

Pole veel liige? Liitu!

3. Väikesed sammud vs suured ja kiired muutused, metafüüsiline lähenemine

Väikestest sammudest

Kui sa tahad jõuda oma unistuste minani, ei pea see protsess olema üks suur hüpe. Võid alustada väikeste, aga kindlate sammudega, mis aitavad sul järk-järgult muutuda. Näiteks, kui sinu eesmärk on muutuda kannatlikumaks, siis alusta iga päeva väikese meditatsiooniga või harjuta teadlikku hingamist, kui tunned, et ärritud.

Või kui soovid olla aktiivsem, siis ära sea kohe eesmärgiks iga päev tund aega jõusaalis käia. Alusta näiteks kolme korda nädalas kümne minuti pikkuse jalutuskäiguga ja suurenda järk-järgult nii kestust kui ka sagedust. Väikeste sammude võtmine aitab sul harjuda uue rutiiniga ja teeb ülemineku palju loomulikumaks.

Muutused ei pea olema suured, et olla mõjusad. See on nagu puzzle kokku panemine – iga tükk on väike, aga lõpuks moodustub suur pilt. Anna endale aega ja ruumi, et kasvada ja areneda omas tempos.

Kiired muutused ja metafüüsika

Kuigi väikesed ja järk-järgulised muutused on tavaline lähenemine, on võimalik ka koheselt suuri ja kiireid muutusi teha. Kui tunned, et oled valmis suuremaks hüppeks ja soovid kiiremat transformatsiooni, siis tee see ära! Mina olen täpselt selline, et tahan kohe ja praegu! Palju on kinni sinu enda uskumustes ja otsustes.

See põhineb metafüüsilisel arusaamal, et meie reaalsus kujuneb meie mõtete ja uskumuste kaudu. Kui muudad oma mõttemustrit või uskumusi, muutub ka energia, mis sind ümbritseb, mis omakorda võib kiiresti muuta sinu reaalsust.  Metafüüsika õpetab, et kõik universumis on energia, mis vibreerib erinevatel sagedustel. Iga mõte ja tunne, mis meil on, genereerib energia, mis vibreerib kindlal sagedusel. Positiivsed mõtted genereerivad kõrgemat sagedust ja aitavad meelitada ligi rohkem positiivseid sündmusi ja võimalusi. Vastupidiselt, negatiivsed mõtted loovad madalamat sagedust ja meelitavad ligi rohkem negatiivseid olukordi. Kui otsustad teadlikult muuta oma mõtteviisi ja suhtumist, võid kiiresti muuta oma energia sagedust, mis omakorda võib viia kiirete ja märkimisväärsete muutusteni sinu elus.

Näiteks, kui soovid saavutada enesekindlust, aga sinu praegune uskumussüsteem on täis kahtlusi, siis teadlik otsus uskuda endasse ja oma võimetesse võib koheselt muuta sinu energia sagedust. See uus energia sagedus aitab meelitada ligi olukordi ja võimalusi, mis toetavad sinu enesekindlust, luues positiivse tagasiside tsükli, mis aitab kiirendada sinu kasvu ja arengut.

Kui soovid kiireid muutusi oma elus näha, on oluline mitte ainult muuta oma mõtteid ja uskumusi, vaid ka hakata kohe tundma end sellisena ja neid emotsioone, nagu soovid tulevikus olla ja tunda. See tähendab, et pead omaks võtma ja sisemiselt kogema tundeid ja emotsioone, mis on kooskõlas sinu soovitud identiteediga. Kui soovid olla enesekindlam, alusta juba praegu enesekindluse tundmist igapäevastes tegevustes. Küsi endalt, kuidas käituksid või mida tunneksid, kui oleksid juba see enesekindel inimene, kelleks soovid saada.

See lähenemine põhineb sellel, et emotsioonid on energiavormid, mis toimivad nagu magnetid, tõmmates ligi sarnase energiaga sündmusi ja kogemusi. Kui hakkad juba praegu tundma end viisil, nagu soovid tulevikus olla, kiirendad sa protsessi, mis viib reaalse muutuseni sinu käitumises ja elus. See ei ole pelgalt positiivne mõtlemine, vaid aktiivne enesekehtestamine uues rollis, mis aitab sul kiiremini jõuda soovitud tulemusteni.

Seega, sa ei pea ootama aastaid, et näha muutusi oma elus. Sa võid alustada kohe, muutes oma mõtteid ja uskumusi. Mõistes, et sa kontrollid oma mõtteid ja et need mõtted loovad su reaalsust, avaneb sulle võimas vahend oma elu muutmiseks just selliseks, nagu soovid.

4. Kinnita oma uut identiteeti

Kui sa oled juba alustanud muutustega oma mõtteviisis ja tunnetes, siis järgmine samm on oma uue identiteedi kinnitamine. See tähendab, et pead pidevalt meelde tuletama ja kinnitama endale, kes sa nüüd oled või kes sa olla tahad. Hea viis selleks on kasutada positiivseid afirmatsioone, mis aitavad sul uue minapildiga harjuda.

Näiteks, kui sa tahad olla rahulikum, siis võiksid hommikuti peegli ees seistes või lihtsalt päeva jooksul endale korrata: “Ma olen rahulik ja keskendunud”. Või kui su eesmärk on elada tervislikumalt, ütle endale: “Ma valin tervislikud harjumused”. Need laused ei ole lihtsalt sõnad, need aitavad sul tõesti mõelda ja käituda vastavalt sellele, kuidas sa end näha soovid.

Aga ära unusta, et see pole ainult kordamine. Sa pead neid afirmatsioone tõesti uskuma ja laskma neil oma mõttemaailma juhtida. Mõnikord võib see tunduda natuke imelik või isegi naljakas, aga see on üsna tõhus viis oma aju ümber programmeerida ja aidata sul järk-järgult muutuda inimeseks, kes sa olla tahad.

Superminal on selleks olemas afirmatsioonide kogumik:

5. Ole kannatlik ja järjekindel

Ole enda vastu kannatlik. Mõnikord ei muutu kõik üleöö (kuigi võib) ja on täiesti okei, kui mõned päevad tunduvad raskemad või kui muutus paistab aeglane. Iga väike samm, mida sa teed, on oluline. Näiteks, kui su eesmärk on saada enesekindlamaks ja sa räägid ühel päeval võõra inimesega, siis see ongi väike võit. Tunnusta selliseid väikeseid edusamme, sest need kokku viivad sind suurema eesmärgi poole.

Ära lase väikestel tagasilöökidel end heidutada. See on osa protsessist. Iga kogemus, olgu see hea või halb, on õppetund ja samm edasi sinu teekonnal. Pea meeles, et püsivus ja järjekindlus on võtmetähtsusega. Kui jääda oma plaani juurde ja mitte alla anda, jõuad lõpuks sinna, kuhu soovid. Ja mis kõige tähtsam, ole enda vastu lahke. Sa teed tööd, et muuta oma elu paremaks, ja see on juba iseenesest suurepärane.

Kokkuvõtteks

Muutes oma identiteeti, avad uksi uutele võimalustele ja kogemustele. See teekond nõuab julgust ja enesekindlust, kuid tulemused on seda väärt.

Miks siis oodata? Pole olemas “õiget” aega alustamiseks. Iga samm, mis viib sind su unistustele lähemale, on seda väärt. Väikeste sammude võtmine ja positiivne mõtlemine aitavad sul järk-järgult luua elu, mida ihaldad.

Alusta kohe ja ela nii, nagu oleksid juba saavutanud oma eesmärgid. Ole täna see inimene, kes sa tahad tulevikus olla. See suhtumine aitab sul teha paremaid valikuid ja muutub peagi nähtavaks ka sinu ümber toimuvas. Pea meeles, et iga muutus saab alguse sinust endast. Kui tunned, et oled teel õiges suunas, märkad varsti, kuidas ka sinu ümber asjad paremuse poole liiguvad. Võta julgelt vastu uued väljakutsed, sest just need aitavad sul edasi liikuda.

 

Loe lisaks

Supermina toetavad materjalid

Jaga inspiratsiooni

Kevadised afirmatsioonid: Värskenda oma hommikuid positiivsusega

Kevad toob endaga värskuse ja uue alguse. Päevad on pikemad, loodus ärkab. See on suurepärane aeg, et uuendada ka oma mõtteviisi. Alusta oma päeva mõne lihtsa afirmatsiooniga, mis suunab su mõtted positiivsele lainele ja annab energiat kogu päevaks.

Siin on mõned afirmatsioonid, mis aitavad sul seda teha – allpool on välja toodud hoolikalt valitud afirmatsioonid, mis aitavad tugevdada sinu eneseaktsepteerimist ja armastust ning loovad aluse inspireerivatele hommikurutiinidele.

Afirmatsioonid eneseaktsepteerimiseks ja – armastuseks

 1. Ma olen piisav just sellisena, nagu ma olen.
  • Korda seda lauset iga hommik, et meenutada endale, et sinu väärtus ei sõltu saavutustest ega välistest ootustest.
 2. Ma aktsepteerin ennast täielikult ja tingimusteta.
  • See afirmatsioon aitab sul omaks võtta kõik oma tugevused ja nõrkused, mis on oluline samm enesearmastuse poole.
 3. Annan endale ruumi kasvada ja õppida.
  • Kasutades seda afirmatsiooni, tuletad endale meelde, et areng on järjepidev protsess ja igal hommikul on võimalus alustada puhtalt lehelt.
 4. Ma armastan ennast tingimusteta.
  • See afirmatsioon aitab sul arendada sügavamat kiindumust iseenda vastu, mis on oluline enesetunnetuse ja rahulolu jaoks.
 5. Armastan ennast iga päevaga aina rohkem.
  • Meenuta endale, et enesearmastus on teekond, mitte sihtpunkt, ning iga päevaga saad sa enda vastu olla aina helgem ja mõistvam.
 6. Minu süda on avatud armastusele ja soojusele nii enda kui teiste suhtes.
  • See afirmatsioon ei suurenda ainult enesearmastust, vaid ka su võimet armastada ja aktsepteerida teisi.

Afirmatsioonid positiivse energia loomiseks

 1. Tänane päev on täis uusi võimalusi ja ma olen avatud kõigele heale, mis minuni jõuab.
  • See afirmatsioon seadistab su päeva positiivse ootusega, avades su meele ja südame päeva jooksul tekkivatele võimalustele.
 2. Ma valin täna rõõmu ja positiivsuse.
  • Valikul põhinev afirmatsioon aitab sul aktiivselt otsustada, millises meeleseisundis sa oma päeva veedad.
 3. Minu energia on magnet, mis tõmbab ligi kõike head.
  • Tugevda oma enesekindlust ja positiivset suhtumist selle afirmatsiooniga, mis tuletamele, et su sisemine energia mõjutab seda, mis sinu ellu tuleb.

Alusta oma päeva nende afirmatsioonidega, et suurendada eneseaktsepteerimist, luua positiivset energiat ja süvendada enesearmastust. Kevad on uuenemise aeg, seega kasuta seda võimalust, et uuendada oma mõtlemist ja suhtumist, alustades päeva afirmatsioonidega, mis inspireerivad ja toetavad sind. Pane need kirja või salvesta, et saaksid neid iga hommik kuulata või lugeda.

Loe lisaks

 

 

Jaga inspiratsiooni

Oma emotsioonide ja tunnete aktsepteerimine

Oma emotsioonide ja tunnete aktsepteerimine tähendab nende tundmuste täielikku tunnistamist ja nendega rahu tegemist, sõltumata sellest, kas need on positiivsed või negatiivsed. See protsess on oluline osa vaimsest tervisest, enesearengust ja ka manifesteerimisest.

Siin on mõned praktilised sammud ja tehnikad, mis aitavad sul oma emotsioone ja tundeid paremini aktsepteerida ja nendega toime tulla.

1. Päeviku pidamine

Alusta oma emotsioonide ja tunnete kirjapanekuga päevikusse. See aitab sul saada paremat ülevaadet oma emotsionaalsest seisundist ja mõista, mis põhjustab teatud tundeid.

Päeviku pidamine on üks võimsamaid vahendeid oma emotsioonide ja tunnete mõistmiseks ning aktsepteerimiseks. Alustades oma mõtete, tunnete ja kogemuste kirjapanekuga, lood sa endale turvalise ruumi, kus saad olla täiesti aus ja avatud ilma hirmuta hinnangu või kriitika ees. See protsess võimaldab sul saada paremat ülevaadet oma emotsionaalsest seisundist, tuvastades mustrid ja põhjused, mis võivad teatud emotsioone esile kutsuda.

Kirjutamine toimib justkui peegeldusena, aidates sul näha oma tundeid selgemalt ja objektiivsemalt. See võib paljastada sügavamaid uskumusi või varjatud tõdesid, mis mõjutavad sinu reaktsioone ja käitumist. Näiteks võid avastada, et sinu ärevus on seotud vajadusega meeldida teistele või et pettumus tuleneb sügavalt juurdunud hirmust ebaõnnestumise ees.

Lisaks aitab päeviku pidamine sul oma tundeid töödelda ja vabastada. Kirjutamise akt ise võib olla terapeutiline, pakkudes emotsionaalset kergendust ja aidates sul leida rahu. See võimaldab sul oma tundeid väljendada produktiivsel ja tervislikul viisil, vältides nende allasurumist või eitamist, mis võib pikemas perspektiivis põhjustada suuremat stressi või ärevust.

Alusta lihtsalt. Võta iga päev aega, et kirjutada mõned read oma päevast, tunnetest või mõtetest. Pole oluline, kas su kirjutised on korrapärased või ebatäiuslikud – oluline on protsess ise ja see, mida sa selle käigus enda kohta õpid. Pea meeles, et sinu päevik on sinu isiklik ruum, kus saad olla täiesti sina ise, ilma hirmuta hinnangu või kriitika ees.

Pole veel liige? Liitu!

2. Teadlikkuse harjutused

Teadlikkuse praktiseerimine (mindfulness) on võimas viis oma emotsionaalse heaolu parandamiseks. See aitab sul arendada oskust olla hetkes kohal ja märgata oma emotsioone ja mõtteid ilma automaatse reageerimiseta. See tähendab, et õpid vaatlema oma sisemaailma distantsilt, andes endale ruumi ja aega mõista, mis toimub sinu sees, enne kui otsustad, kuidas reageerida.

Teadlikkuse harjutused võivad olla lihtsad, kuid nende mõju on sügav. Üks põhilisi praktikaid on hingamise jälgimine. See harjutus nõuab, et sa keskenduksid täielikult oma hingamisele – märka õhu liikumist sisse- ja väljahingamisel, tunneta, kuidas su kõht tõuseb ja langeb. Kui märkad, et su mõtted hajuvad, suuna need õrnalt tagasi oma hingamisele. See aitab sul õppida, kuidas tuua end tagasi hetkesse, kui su meel hakkab uitama.

Teine kasulik teadlikkuse praktika on meelerahu meditatsioon, mis julgustab sind vaatlema oma mõtteid ja tundeid ilma neisse takerdumata. Istu mugavalt, sulge silmad ja lase oma mõtetel ja tunnetel voolata nagu pilved taevas. Ära klammerdu nende külge ega lükka neid eemale, lihtsalt märka neid ja lase neil minna

Teadlikkuse harjutused aitavad sul arendada suuremat empaatiat ja mõistmist enda suhtes. Õppides märkama oma emotsioone ilma kohe reageerimata, avastad, et sul on valik, kuidas nendega toime tulla. See võib viia sügavama eneseaktsepteerimiseni ja vähendada emotsionaalset reaktiivsust.

Lisaks aitavad need harjutused parandada keskendumisvõimet, vähendada stressi ja ärevust ning suurendada üldist eluga rahulolu. Regulaarne teadlikkuse praktiseerimine võib suurendada sinu võimet nautida elu lihtsaid rõõme, parandada suhteid teistega ja aidata sul elada täisväärtuslikumat ja tasakaalukamat elu.

Alusta väikeste sammudega – pühenda iga päev vaid mõni minut teadlikkusele. Olgu selleks siis hommikune hingamisharjutus, lõunaaegne jalutuskäik looduses, kus sa tõeliselt märkad ümbritsevat, või õhtune meditatsioon enne magamaminekut. Iga hetk, mille sa kulutad teadlikkusele, on samm lähemale sügavamale enesemõistmisele ja rahule.

3. Emotsionaalne sõnavara

Arenda oma emotsionaalset sõnavara. Mida täpsemini sa suudad oma tundeid sõnastada, seda paremini saad sa neid mõista ja nendega toime tulla. See võib aidata ka teistel sinu tundeid paremini mõista, kui sa neid jagad.

Näiteks, tundes “kurvastust”, võime avastada, et see, mida tegelikult tunneme, on hoopis pettumus, igatsus või üksildus. Igaüks neist tunnetest nõuab erinevat lähenemist ja lahendust, mistõttu on täpne sõnastus oluline.

Emotsionaalse sõnavara arendamine ei ole ühekordne ülesanne, vaid pidev protsess. Mida rohkem sa sellega tegeled, seda osavamaks muutud oma tunnete väljendamisel ja mõistmisel. See mitte ainult ei aita sul enda emotsioonidega paremini toime tulla, vaid võimaldab ka teistel sind paremini mõista. Kui jagad oma tundeid täpselt ja avatult, lood sa sügavamaid ja tähendusrikkamaid suhteid nendega, kes sind ümbritsevad.

4. Hingamisharjutused

Kasuta hingamisharjutusi, et rahustada oma meelt ja keha, eriti kui tunned end ülekoormatuna või ärevana. Sügav ja teadlik hingamine võib aidata vähendada stressi ja luua emotsionaalset distantsi, mis on vajalik tunnete objektiivseks vaatlemiseks.

Kui tunneme end ülekoormatuna, võib meie hingamine muutuda pinnapealseks ja kiireks, mis omakorda võib suurendada ärevust ja stressi. Teadlik hingamine aitab meil seda tsüklit murda, suunates meie tähelepanu tagasi oma kehale ja hingamisele, mis loob emotsionaalset distantsi ja aitab meil oma tundeid objektiivsemalt vaadelda.

Siin on mõned sammud, kuidas praktiseerida teadlikku hingamist:

 • Leia vaikne koht: Vali rahulik ja mugav koht, kus saad mõneks minutiks segamatult olla.
 • Võta sisse mugav asend: Istu või lama mugavas asendis. Sulge silmad, et aidata endal keskenduda.
 • Keskendu oma hingamisele: Tõmba tähelepanu oma hingamisele. Märka õhu liikumist läbi nina sisse ja suu kaudu välja. Tunne, kuidas su kõht tõuseb ja langeb iga hingetõmbega.
 • Hinga sügavalt ja aeglaselt: Hinga sügavalt sisse, loendades vaikselt neljani, hoia hinge kinni kaheks loenduseks ja hinga aeglaselt välja, loendades taas neljani. Korda seda mustrit mitu korda.
 • Märka ja lase lahti: Kui märkad, et su mõtted hajuvad, suuna need õrnalt, kuid kindlalt tagasi oma hingamisele. Ära lase end häirida; lihtsalt märka oma mõtteid ja lase neil minna.

Hingamisharjutused on lihtsad, kuid võimsad vahendid, mida saab praktiseerida igal ajal ja igal pool.

5. Enesehooldus

Lisa igasse enda päeva mõned enesehoolduse tegevused, mis toetavad sinu emotsionaalset heaolu. See ei ole luksus ega egoism, vaid hädavajalik praktika, mis võimaldab sul olla parim versioon iseendast. Lisades oma päevakavasse teadlikult enesehoolduse tegevusi, annad endale vajalikud ressursid, et toime tulla stressi, ärevuse ja elu väljakutsetega.

Siin on mõned ideed, kuidas saad oma päeva rikastada enesehooldusega:

 • Füüsiline aktiivsus: Regulaarne kehaline tegevus, olgu see siis jooksmine, jooga, tantsimine või lihtsalt jalutuskäigud looduses, aitab vähendada stressi, parandada meeleolu ja tugevdada füüsilist tervist.
 • Looduses viibimine: Aeg looduses aitab sul taasühenduda iseendaga ja maailmaga sinu ümber. L
 • Loomingulised väljundid: Loominguline eneseväljendus, olgu see siis maalimine, kirjutamine, muusika või käsitöö, võimaldab sul väljendada oma tundeid ja mõtteid..
 • Aja võtmine enda jaoks: Oluline on leida aega lihtsalt olemiseks, olgu see siis raamatu lugemine, vanniskäik või meditatsioon. Need hetked aitavad sul laadida oma sisemisi akusid ja hoida oma vaimu värskena.
 • Tervislik toitumine ja piisav uni: Ära alahinda tervisliku toitumise ja hea une olulisust. Need on sinu keha ja meele eest hoolitsemise alustalad, mis toetavad sinu üldist heaolu.

Enesehoolduse praktiseerimine nõuab teadlikku otsust ja pühendumist. See tähendab prioriteetide seadmist enda heaoluks ja aja leidmist nendele tegevustele, mis sind tõeliselt toidavad ja rõõmustavad. Pea meeles, et enesehooldus on isiklik teekond, mis peaks olema kohandatud vastavalt sinu vajadustele ja elustiilile. Alusta väikeste sammudega ja ole järjepidev – sinu tulevane mina tänab sind selle eest.

6. Otsi tuge

Kui tunned, et ei suuda oma emotsioonidega üksi toime tulla, ära karda otsida tuge sõpradelt, perelt või professionaalidelt. Mõnikord võib lihtsalt oma tunnetest rääkimine aidata neid paremini mõista ja leida viise nendega toimetulekuks.

Oluline on mõista, et abi otsimine ei ole nõrkuse, vaid pigem julguse ja enesehoolduse märk. Kui tunned, et ei suuda oma emotsioonidega üksi toime tulla, on mitmeid viise, kuidas saad otsida ja saada tuge.

Loe lisaks

Supermina toetavad materjalid

Jaga inspiratsiooni

Avasta sisemine rahu: sinu elu muutev jõud

Meie igapäevaelu on täis väljakutseid ja stressi, mis testivad meie vastupidavust ja paindlikkust. Kuidas me nende katsumustega toime tuleme, määrab paljuski meie sisemine rahu. See pole pelgalt ajutine meelerahu saavutamine – sisemine rahu on sügavam jõud, mis võimaldab säilitada selgust ja keskendumist, isegi kui meid ümbritseb kaos. See annab meile jõudu näha olukordi läbi selge prisma, tegutseda kooskõlas oma sügavamate väärtustega ja püsida kindlameelsena, olenemata elu keerdkäikudest.

Kuidas saavutada sisemist rahu?

Sisemise rahu saavutamine on protsess, mis nõuab teadlikkust, pühendumist ja praktikat. See seisund võimaldab meil kogeda elu sügavamat rahulolu ja tasakaalu, isegi kõige keerulisemates olukordades. Siin on mõned sammud ja tehnikad, mis aitavad sul leida ja säilitada sisemist rahu oma igapäevaelus.

1. Meditatsioon ja hingamisharjutused

Meditatsioon ja hingamisharjutused on tõhusad vahendid, mis aitavad saavutada sisemist rahu ja tasakaalu kiiresti muutuvas maailmas. Meditatsioon, eriti kui seda praktiseerida regulaarselt, võib märkimisväärselt vähendada stressi ja ärevust, suurendada keskendumisvõimet ning parandada üldist eneseteadlikkust. Alustades oma päeva lühikese meditatsiooniga, lood sa positiivse aluse kogu päevaks, mis aitab sul paremini toime tulla igapäevaste väljakutsetega ja säilitada rahulikkust ka keerulistes olukordades.

Hingamisharjutused, nagu sügav hingamine või teadlik hingamine, toimivad samuti võimsate tööriistadena meele rahustamiseks ja keskendumise parandamiseks. Need lihtsad, kuid tõhusad tehnikad aitavad reguleerida keha stressireaktsiooni, tuues kaasa rahulolu ja lõdvestuse tunde. Sügav ja teadlik hingamine mitte ainult ei paranda füüsilist tervist, vaid aitab ka vähendada psühholoogilist pinget, suurendades seeläbi meie võimet jääda rahulikuks ja keskendunuks.

Lisaks nende tehnikate kasutamisele stressi maandamiseks ja keskendumisvõime parandamiseks, pakuvad meditatsioon ja hingamisharjutused ka võimalust süvendada ühendust iseendaga. Need praktikad võimaldavad aeglustada ja tõeliselt kuulata oma sisemist häält, aidates meil mõista oma tõelisi vajadusi ja soove. See eneseteadlikkuse suurendamine on oluline samm sisemise rahu saavutamisel, kuna see aitab meil teha teadlikumaid valikuid ja reageerida elus ette tulevatele väljakutsetele.

Loe lisaks:

Supermina materjalidest võid näiteks proovida:

2. Tänulikkus

Tänulikkuse praktiseerimine on võimas tööriist, mis võib märkimisväärselt parandada sinu meeleolu ja suhtumist. See lihtne harjumus aitab sul keskenduda elu positiivsetele külgedele. Leia iga päev pisut aega, et tänulikkust praktiseerida. Olgu need siis suured saavutused või väikesed igapäevased rõõmud, nagu soe kohvitass hommikul või kellegi naeratus, tänulikkus rikastab sinu elukogemust.

Tänulikkuse päeviku pidamine on üks praktiline viis, kuidas seda harjutust igapäevaselt rakendada. Iga päeva lõpus kirjuta üles vähemalt kolm asja, mille eest sel päeval tänulik oled.

Lisaks aitab tänulikkuse harjutamine sul luua tugevama ühenduse praeguse hetkega, vähendades muretsemist tuleviku pärast ja kahetsust mineviku üle. See aitab sul elada rohkem hetkes ja nautida elu täiel rinnal. Tänulikkus suurendab ka empaatiat ja vähendab negatiivseid emotsioone, nagu kadedus ja viha, mis omakorda aitab sul säilitada sisemist rahu ja harmooniat.

Loe lisaks:

Supermina materjalidest võid näiteks proovida:

3. Looduses viibimine

Looduses viibimine on tõestatud viis stressi vähendamiseks ja sisemise rahu suurendamiseks. Looduse ilu ja vaikus aitavad meil ühenduda oma sisemise minaga ja leida rahu. Kasuta iga võimalust veeta aega väljas, olgu see siis jalutuskäik pargis, matk metsas või lihtsalt hetk aias.

Lisaks füüsilisele ja vaimsele tervisele avaldab looduses viibimine positiivset mõju ka meie emotsionaalsele heaolule. See võimaldab meil kogeda tõelist rõõmu ja tänulikkust lihtsate asjade, nagu päikesetõusu ilu või värske õhu hingamine, üle. Need hetked aitavad meil mõista, kui oluline on aeglustada ja hinnata elu väikeseid rõõme.

4. Piiride seadmine

Õpi ütlema “ei” asjadele, mis ei teeni sinu heaolu või rahu. Piiride seadmine aitab sul kaitsta oma energiat ja keskenduda sellele, mis on tõeliselt oluline. See võib hõlmata töö- ja eraelu tasakaalu leidmist, toksiliste suhete piiramist või lihtsalt aja võtmist iseendale.

Piiride seadmine võib tunduda alguses keeruline, eriti kui oled harjunud alati teiste vajadusi enda omadest ettepoole seadma. Kuid see on oluline selleks, et kaitsta oma energiat ja säilitada oma vaimne tervis.

Lisaks on piiride seadmine oluline selleks, et võtta aega iseendale. See aeg iseendale aitab sul laadida oma sisemisi akusid ja annab sulle jõudu ja selgust, et olla produktiivsem ja õnnelikum.

Piiride kehtestamine nõuab julgust seista enda eest. See tähendab selgeks tegemist, mis on sinu jaoks vastuvõetav ja mis mitte, ning selle kommunikeerimist teistele austaval ja kindlal viisil. See võib alguses tekitada ebamugavust nii sinule kui ka teistele, kuid aja jooksul mõistavad inimesed sinu vajadusi ja austavad sinu piire.

Loe lisaks

5. Positiivsete mõttemustrite arendamine

Positiivsete mõttemustrite arendamine on oluline samm sisemise rahu ja üldise heaolu suurendamisel. Meie mõtted mängivad keskset rolli selles, kuidas me tajume maailma enda ümber, kuidas me reageerime erinevatele olukordadele ja kuidas me tunneme end igapäevaselt. Negatiivsed mõttemustrid, nagu enesekriitika, muretsemine või pessimism, võivad meid hoida madalas emotsionaalses seisundis ja takistada meil kogemast tõelist rahu.

Negatiivsete mõttemustrite tuvastamine on esimene samm nende muutmise suunas. See nõuab teadlikkust ja enesevaatlust, et märgata, millal ja miks negatiivsed mõtted tekivad. Kui oled teadlik oma negatiivsetest mõttemustritest, saad hakata neid järk-järgult asendama positiivsete kinnituste ja mõtetega. Näiteks, kui märkad, et kritiseerid ennast, peata see mõte ja asenda see positiivse kinnitusega, nagu “Ma olen piisavalt hea” või “Ma teen oma parima ja see on kõik, mida saan teha.”

Positiivsete kinnituste regulaarne praktiseerimine aitab sul luua uusi, toetavaid mõttemustreid, mis toetavad sinu heaolu ja rahu. See võib hõlmata hommikust rutiini, kus saadetad endale positiivseid sõnumeid peegli ees, või päeva jooksul teadlikku meeldetuletust, et keskenduda positiivsetele aspektidele oma elus.

Loe lisaks:

Supermina materjalidest võid näiteks proovida:

6. Enesehooldus

Regulaarne enesehooldus on oluline sisemise rahu säilitamiseks. See võib hõlmata tervislikku toitumist, piisavalt magamist, füüsilist aktiivsust ja hobidega tegelemist, mis sind rõõmustavad ja lõõgastavad.

Tervislik toitumine on enesehoolduse oluline aspekt. Toit, mida tarbime, mõjutab otseselt meie keha, meelt ja meeleolu. Tasakaalustatud toitumine, mis sisaldab rohkelt puu- ja köögivilju, toetab meie füüsilist tervist ja annab meile vajaliku energia, et olla aktiivne ja produktiivne. Samuti on oluline tarbida piisavalt vett, et hoida keha hüdreerituna ja toetada selle loomulikke funktsioone.

Piisav uni on samuti kriitilise tähtsusega. Kvaliteetne ja piisav uni aitab meie kehal ja meelel taastuda päevasest stressist. See parandab keskendumisvõimet, mälu ja emotsionaalset stabiilsust. Seega on oluline luua tervislikud uneharjumused, nagu regulaarne magamaminekuaeg ja elektrooniliste seadmete kasutamise vähendamine enne magamaminekut.

Füüsiline aktiivsus on veel üks oluline enesehoolduse komponent. Regulaarne kehaline tegevus, olgu see siis kõndimine, jooksmine, ujumine või jooga, aitab vähendada stressi, parandada meeleolu ja suurendada üldist heaolu. Lisaks füüsilisele tervisele pakub see ka võimalust lülituda välja igapäevastest muredest ja keskenduda hetkele.

Hobidega tegelemine, mis sind rõõmustavad ja lõõgastavad, on samuti oluline osa enesehooldusest. Olgu selleks kunsti loomine, muusika kuulamine, aiatöö või raamatute lugemine, hobid pakuvad meile võimalust väljendada oma loovust, lõõgastuda ja leida rõõmu lihtsatest asjadest.

Vaata lisaks:

 

Sisemise rahu saavutamine on teekond, mis nõuab järjepidevat praktikat ja eneseavastamist. Need sammud ja tehnikad võivad aidata sul seda teekonda alustada ja säilitada rahu isegi kõige keerulisemates olukordades.

 

Jaga inspiratsiooni

Mitte miski ei muutu, kui ma ise ei muutu – vastutuse võtmine enda elu eest.

Elus seisame me tihti silmitsi erinevate väljakutsetega, mis panevad proovile meie võime kohaneda ja areneda. Sageli on meie esmane reaktsioon oodata, et lahendused või muutused tuleksid väljastpoolt. Me võime loota, et teised inimesed muudavad oma käitumist, et asjaolud muutuvad meie kasuks või et hea õnn pöördub lõpuks meie poole. Sama lugu on tervisega, ikka loodame, et arst vastutaks ning raviks meid.  Kuid tõeline muutus, see, mis on sügav ja kestev, algab tegelikult meist endist.
Tõeline muutus, see, mis on sügav ja kestev, algab tegelikult meist endist.
See mõte on tegelikult väga lihtne. Muutuste võti peitub meis – meie mõtetes, tundetes, uskumustes ja valikutes. Sageli on just meie sisemised takistused need, mis hoiavad meid tagasi soovitud muutustest. Meie uskumused, hirmud ja harjumused kujundavad meie reaalsust ja mõjutavad, kuidas me maailma tajume ja kuidas me selles toimime.
Meie uskumused, hirmud ja harjumused kujundavad meie reaalsust ja mõjutavad, kuidas me maailma tajume ja kuidas me selles toimime.
Kui me mõistame, et me ise oleme oma elu muutuste elluviijad, avaneb meie ees uus võimaluste maailm. See tähendab, et meil on jõud ja vastutus võtta oma elu juhtimine enda kätte. Meil on võime kujundada oma tulevikku, õppida oma minevikust ja elada täiel rinnal olevikus.
Muutuste alustamine iseendast tähendab, et me aktsepteerime enda eest vastutust. See ei tähenda, et väline maailm ei mõjutaks meid, kuid see tähendab, et meie reaktsioonid, valikud ja suhtumine on need, mis loovad meie elu lõpptulemuse. Võttes vastutuse oma mõtete, emotsioonide ja käitumise eest, võime hakata teadlikult looma elu, mida soovime elada.
Võttes vastutuse oma mõtete, emotsioonide ja käitumise eest, võime hakata teadlikult looma elu, mida soovime elada.
Elu on pidev õppimis- ja kasvamisprotsess. Iga väljakutse pakub meile võimalust vaadata sügavamale enda sisse, õppida ja areneda. Kui me oleme valmis vaatama peeglisse ja tegema vajalikke sisemisi muutusi, siis avastame, et oleme võimelised ületama mistahes takistused ja looma endale rahuldustpakkuvat ja tähendusrikast elu.

Enesepeegeldus on muutuste alguspunkt

Enesepeegeldus on protsess, mis mängib keskset rolli meie isiklikus arengus ja kasvus. See on protsess, kus me võtame aega, et mõelda oma mõtete, tunnete, käitumise ja harjumuste üle. See ei ole lihtsalt pealiskaudne enesevaatlus, vaid on sukeldumine enda sisemaailma, et mõista põhjuseid ja tagajärgi oma käitumise taga.
Sageli ei pruugi me olla teadlikud sellest, kuidas meie mõtteviis, uskumused ja käitumismustrid mõjutavad meie elu. Me võime olla kinni piiravates uskumustes või negatiivsetes mõttemustrites, mis takistavad meil edasi liikuda ja õnne leida. Näiteks, kui me usume, et me ei ole piisavalt head või et me ei väärigi õnne, siis need uskumused kujundavad meie reaalsust ja piiravad meie võimalusi.
Enesepeegelduse protsess aitab meil tuvastada ja teadvustada neid alateadlikke mõtteid ja uskumusi. See võimaldab meil küsida kriitilisi küsimusi: “Miks ma tunnen nii, nagu ma tunnen?”, “Miks ma reageerin teatud olukordades nii, nagu ma reageerin?”,  “Kuidas mu mõtteviis ja uskumused mõjutavad minu käitumist ja otsuseid?”. Nende küsimuste esitamine ja nendele vastuste otsimine on esimene samm enda muutmiseks.
Enesepeegeldus nõuab ausust ja julgust. See tähendab, et peame olema valmis vaatama oma varjudele ja nõrkustele näkku, tunnistama oma vigu ja õppima neist. Samuti tähendab see oma tugevuste ja võimete tunnustamist. See on protsess, kus me õpime endast paremini aru saama, arendama sügavamat eneseteadlikkust ja leidma viise, kuidas saame oma mõtteid ja käitumist positiivselt muuta.
Samas aga ei tohi see olla protsess kuhu liiga pikaks, vahel lausa aastateks, kinni jääda. Eesmärk on aru saada ning seejärel võtta vastu otsus ning muuta seda, mis elu segab.

Oma elu eest vastutuse võtmine

Oma elu eest vastutuse võtmine on üks olulisemaid samme muutuste protsessis. Me oleme ise oma elu loojad – nii oma õnnes kui ka väljakutsetes. Vastutus tähendab tunnistamist, et meie valikud, teod ja nende tulemused on meie endi teha. See on protsess, kus me lõpetame teiste süüdistamise oma elu probleemides ja olukordades ning hakkame nägema iseennast kui oma elu peamist mõjutajat.
Vastutuse võtmine oma elu eest ei tähenda, et me peaksime end süüdistama või kandma koormat kõigis asjade eest, mis on valesti läinud. Pigem on see mõistmine, et meie reaktsioonid, suhtumised ja otsused mõjutavad otseselt meie elukogemust. See on enesevõimendamise protsess, kus me hakkame mõistma, et meil on jõud ja võimekus oma elu juhtida suunas, mis toob meile rahulolu ja õnne.
Vastutuse võtmine tähendab ka oma rolli tunnistamist suhetes teistega. See on arusaam, et kuigi me ei saa kontrollida teiste inimeste tegevust, saame kontrollida oma reaktsioone ja hoiakuid nende suhtes. See tähendab, et me ei lase enda heaolul sõltuda teiste inimeste käitumisest või arvamustest.
Kuigi me ei saa kontrollida teiste inimeste tegevust, saame kontrollida oma reaktsioone ja hoiakuid nende suhtes.
Võttes vastutuse oma elu eest, avame uksed enesearengule ja -avastusele. Iga samm, mida astume enda arengu suunas, olgu see siis uute oskuste õppimine, isiklike hirmude ületamine või lihtsalt enda eest hoolitsemine, suurendab meie enesekindlust. See enesekindlus tuleneb teadmisest, et oleme võimelised mõjutama oma elu ja kujundama seda viisil, mis peegeldab meie tõelisi soove ja väärtusi.
Vastutuse võtmine tähendab ka oma vigade ja ebaõnnestumiste omaksvõttu kui õppimisvõimalusi. See on mõistmine, et iga kogemus, olgu see siis positiivne või negatiivne, pakub väärtuslikke õppetunde ja aitab meil kasvada tugevamaks ja targemaks. Kui me õpime oma vigadest ja kasutame neid sammudena edasi liikumiseks, viib see meid lähemale soovitud tulemustele ja unistuste elule.
Kokkuvõttes, vastutuse võtmine oma elu eest on suur samm enesevõimestamise suunas. See on teekond, kus me õpime, et meie sisemised ressursid ja võimed on piisavad, et luua elu, mida soovime elada. See nõuab julgust, ausust ja pühendumust, kuid selle tulemusena saavutame tõelise enesekindluse ja elame elu, mis on kooskõlas meie sügavaimate soovide ja unistustega.
Jaga inspiratsiooni

Positiivse enesekuvandi loomine: praktilised nõuanded ja tehnikad

Sinu enesekuvand on, kuidas sa iseennast näed, mõtled endast ja tunned enda suhtes. Positiivne enesekuvand on fundamentaalne heaolu ja enesearengu jaoks, sest see mõjutab sinu enesehinnangut, enesekindlust ja üldist elukvaliteeti. Siin on mõned praktilised nõuanded ja tehnikad, mis aitavad sul luua positiivset enesekuvandit.

1. Praktiseeri positiivset enesekõnet: sõnad, mida sa endale ütled, mõjutavad otseselt sinu enesekuvandit. Kui sa enda vastu oled kriitiline, hakkad sa tõenäoliselt endast negatiivsemalt mõtlema. Asenda negatiivsed mõtted ja sõnad positiivsetega. Iga kord, kui enda vastu kriitiline oled, püüa selle asemel midagi positiivset leida.

2. Arenda oma tugevusi: keskendu oma tugevustele ja saavutustele, mitte nõrkustele ja ebaõnnestumistele. See aitab sul näha ennast kui võimekat ja edukat inimest. Õpi enda tugevusi tunnustama ja nende arendamisele pühenduma.

3. Loo realistlikud eesmärgid: eesmärkide seadmine ja nende saavutamine aitab tugevdada sinu enesekuvandit. Kuid oluline on seada realistlikud ja saavutatavad eesmärgid. Liiga kõrgelennulised eesmärgid võivad tuua kaasa pettumust ja enesekriitikat, mis omakorda võib sinu enesekuvandit kahjustada.

4. Harjuta enesehooldust: enese eest hoolitsemine, olgu see siis tervisliku toitumise, piisava une, regulaarse liikumise või meelepärase tegevuse kaudu, näitab, et hindad ja austad enda keha ning vaimu. See aitab sul tunda end hästi ja tugevdab sinu positiivset enesekuvandit.

5. Mediteeri: meditatsioon ja teadveloleku harjutused aitavad sul keskenduda hetkele, vähendada stressi ning parandada enesehinnangut ja enesekindlust. Lisaks aitab meditatsioon sul paremini mõista enda sisemisi tundeid ja mõtteid, mis omakorda aitab sul luua terviklikumat ja positiivsemat enesekuvandit.

6. Püüa end aktsepteerida: keegi pole täiuslik ja kõigil on omad vead ja puudused. Oluline on end sellisena aktsepteerida, nagu sa oled. Kui sa aktsepteerid enda nõrkusi, annab see sulle jõudu ja enesekindlust, mis aitab sul luua positiivsemat enesekuvandit.

7. Kasuta enesepeegeldust: peegeldus on võimas tööriist eneseteadvuse ja enesekindluse suurendamiseks. Selle praktika kaudu saad sa paremini mõista oma tundeid, mõtteid ja käitumist, mis aitavad sul luua realistlikumat ja positiivsemat enesekuvandit. Proovi kirjutada päevikut või kasutada mõnda enesepeegelduse rakendust, et paremini mõista oma sisemist dialoogi ja tuvastada mõtteviise, mis võivad sinu enesekuvandit mõjutada.

8. Õpi ja arenda uusi oskusi: uute oskuste omandamine või uue hobi alustamine võib märkimisväärselt tõsta sinu enesekindlust. See mitte ainult ei suurenda sinu enesekindlust, vaid annab sulle ka tunnetuse, et oled võimeline end arendama ja kasvama.

9. Anna endale aega: sinu enesekuvandi muutmine on protsess, mis nõuab aega. Ära tunne pettumust, kui muutused ei toimu üleöö. Oluline on järjepidevus ja positiivse suhtumise säilitamine. Tunnusta iga väikest edu teekonnal enesekindluse suurendamiseks.

10. Harjuta tänulikkust: tänulikkuse praktiseerimine võib aidata sul fokusseeruda positiivsetele aspektidele sinu elus, mis omakorda aitab kaasa positiivsema enesekuvandi loomisele. Proovi iga päev leida kolm asja, mille eest oled tänulik. Need võivad olla väga lihtsad asjad, nagu nauditav kohvi hetk või ilus päikeseloojang.

11. Ära võrdle end teistega: sinu enesekuvand võib kannatada, kui võrdled end pidevalt teistega. Mäleta, et iga inimene on unikaalne ja me kõik liigume oma teekonnal erinevas tempos. Püüa keskenduda oma isiklikele saavutustele ja eesmärkidele, mitte teiste inimeste eludele.

12. Ümbritse end positiivsete inimestega: inimesed, kellega sa suhtled, võivad suuresti mõjutada sinu enesekuvandit. Püüa leida inimesi, kes sind inspireerivad, toetavad ja julgustavad. Väldi inimesi, kes sind alla tõmbavad või panevad sind end vähem väärtuslikuna tundma.

13. Hoia positiivset kehakeelt: teadlikult positiivse kehakeele kasutamine – nagu sirge rüht, naeratus ja silmside – võib suurendada sinu enesekindlust ja parandada sinu enesekuvandit. Lisaks mõjutab see ka seda, kuidas teised sind näevad ja suhtuvad.

14. Keskendu arengule, mitte täiuslikkusele: püüdle paremuse, mitte täiuslikkuse poole. Kõik inimesed teevad vigu ja neist õppimine on osa kasvamisest. Kui näed vigu kui võimalusi õppida, aitab see kaasa tervislikuma enesekuvandi kujundamisele.

15. Armasta ennast: see võib tunduda klišeena, aga see on ülioluline. Lõppude lõpuks, kui sa ise ennast ei armasta, kuidas saad oodata, et keegi teine sind armastaks? Loo endaga sügav ja armastav suhe. See on aluseks positiivsele enesekuvandile.

16. Mõista, et sa oled piisav: igaüks meist on oma olemuselt piisav. Me ei pea olema täiuslikud, et olla armastatud või hinnatud. Kui sa mõistad seda sügavalt, saad sa luua palju tervislikuma ja positiivsema enesekuvandi.

17. Harjuta iseendaga kannatlikkust: ära oota, et kõik läheks kohe ideaalselt. Iseendaga kannatlikkuse harjutamine aitab sul jääda rahulikuks ja keskendunud, isegi kui asjad ei lähe nii, nagu sa plaanisid. Kannatlikkus on oluline oskus enesekuvandi parandamise teel.

Ära unusta, et positiivse enesekuvandi loomine on protsess, mitte ühekordne sündmus. Ole enda vastu kannatlik ja sõbralik ning pidage meeles, et iga samm, mille astud positiivsema enesekuvandi suunas, on võit.

Loe lisaks

Jaga inspiratsiooni

Eneseareng: Tee parema minani

Eneseareng on pidev protsess, kus inimesed teevad teadlikke jõupingutusi oma isiksuse, oskuste ja potentsiaali täiustamiseks. See on investeering iseendasse, et saavutada isiklik ja professionaalne kasv. Eneseareng võimaldab meil elada täisväärtuslikumat ja rahuldustpakkuvamat elu.

Miks on eneseareng oluline?

 1. Isiklik kasv: eneseareng aitab meil mõista oma tugevusi, nõrkusi ja piiranguid. See annab meile võimaluse eneseteadvuse ja enesetõhususe suurendamiseks.
 2. Enesekindlus: eneseareng võimaldab meil saavutada enesekindlust oma võimete ja teadmiste kaudu. See aitab meil võtta vastu väljakutseid ja olla edukam nii isiklikus kui ka tööelus.
 3. Suurenenud elukvaliteet: enesearengu kaudu saavutatud isiklik kasv ja enesekindlus aitavad parandada meie elukvaliteeti, suurendades rahulolu ja õnnetunnet.
 4. Paremad suhted: enesearengu protsessis omandatud oskused, nagu eneseväljendus, kuulamine ja empaatia, aitavad parandada suhteid teiste inimestega.
 5. Karjääri edendamine: eneseareng võimaldab meil pidevalt omandada uusi oskusi ja teadmisi, mis võivad aidata meil oma karjääris edasi liikuda.

Enesearengu strateegiad

 1. Sea eesmärgid: eesmärgid annavad meile suuna ja motivatsiooni. Tehke pikaajalisi ja lühiajalisi eesmärke, mis on realistlikud, mõõdetavad ja saavutatavad. Veenduge, et teie eesmärgid on seotud teie väärtuste ja unistustega.
 2. Prioriteedid: määa selgelt oma prioriteedid ja keskendu neile. See aitab sul paremini oma aega kasutada ja vältida asjatut hajameelsust.
 3. Pidev õppimine: omanda uusi teadmisi ja oskusi, mis aitavad sul oma eesmärke saavutada. See võib hõlmata raamatute lugemist, kursustel osalemist või mentoritega suhtlemist.
 4. Eneseanalüüs: tee regulaarselt eneseanalüüsi, et hinnata oma arengut ja väljakutseid. Mõtle oma saavutustele, õppetundidele ja võimalikele parandustele. See aitab sul saada paremaks inimeseks ja teha paremaid valikuid.
 5. Suhtlemine: arenda oma suhtlemisoskusi, et luua paremaid suhteid teistega ja suurendada oma võrgustikku. Õpi kuulama ja väljendama oma mõtteid selgelt ja empaatiliselt.
 6. Vaimne ja füüsiline heaolu: investeeri oma vaimsesse ja füüsilisse tervisesse, et parandada enda üldist elukvaliteeti. See võib hõlmata regulaarset treeningut, tervislikku toitumist, meditatsiooni või joogat.
 7. Vastupidavus: õpi olema vastupidavam raskuste ja tagasilöökide suhtes. See võimaldab sul paremini kohaneda muutustega ja saavutada oma eesmärke.
 8. Aja juhtimine: paranda oma ajajuhtimise oskusi, et olla produktiivsem ja tõhusam. Õpi delegeerimist, planeerimise ja prioriteetide seadmise kaudu saavutama paremaid tulemusi.
 9. Eneseväljendus: avasta oma loovust ja õpi ennast väljendama erinevates vormides, nagu kirjutamine, maalimine või muusika.
 10. Tänuharjutused: harjuta tänulikkust, et keskenduda positiivsele ja tunda rohkem rahulolu oma elus. Tänulikkus aitab meil näha oma saavutusi ja õnnistusi, mis omakorda suurendab meie enesekindlust ja rahulolu.

  Eneseareng on pidev protsess, mis aitab meil saavutada isiklikku ja professionaalset kasvu. See on investeering iseendasse, mis võimaldab meil elada täisväärtuslikumat ja rahuldustpakkuvamat elu. Alustage enesearengu teekonda, seades realistlikud eesmärgid, määrates oma prioriteedid, õppides pidevalt ja hoolitsedes oma vaimse ja füüsilise tervise eest. Keskenduge oma suhtlemisoskuste, vastupidavuse ja ajajuhtimise arendamisele, et saavutada paremaid tulemusi. Ära unusta tänuharjutusi, mis aitavad sul keskenduda positiivsele ja suurendada oma enesekindlust ja rahulolu.

Kuidas alustada enesearengu teekonnaga

Piiratud sisu
Selle postituse täispikk tekst on kättesaadav Superklubi liikmetele. Sisu nägemiseks logi sisse või liitu.

 

 

Jaga inspiratsiooni

Kuidas leida oma “miks” ja saavutada elus selgus

Kas oled kunagi tundnud, et oled elus justkui ristteel, kus ei tea, millist suunda valida? Või ehk oled tundnud, et kuigi teed palju, ei vii see sind kuhugi? Kui jah, siis pole sa üksi. Paljud meist on olnud olukorras, kus tunneme end hajameelsena ja suunatuna. Selles põhjalikus blogipostituses uurime, kuidas leida oma “miks” ja saavutada selgus elus, et olla produktiivsem, õnnelikum ja rahulolevam.

Miks on oluline leida oma “miks”?

Leida oma “miks” tähendab mõista, mis sind tõeliselt motiveerib, mis paneb sind hommikul voodist tõusma ja mis annab su elule tähenduse. Kui sa tead oma “miksi”, on lihtsam seada eesmärke, teha valikuid ja olla järjekindel. See annab sulle selguse ja fookuse, mis on vajalikud, et saavutada soovitud tulemusi ja tunda rahulolu.

Oma “miksi” teadmine aitab sul ka paremini väärtustada ennast ja oma aega. See võimaldab sul teha teadlikumaid valikuid, mis on kooskõlas sinu väärtustega ja eesmärkidega, suurendades seeläbi sinu enesehinnangut ja elukvaliteeti.

Kuidas leida oma “miks”?

Eneseanalüüs ja introspektsioon

Esimene samm oma “miksi” leidmisel on eneseanalüüs. Võta aega, et mõelda oma elu üle järele. Mis sind õnnelikuks teeb? Mis sind motiveerib? Mis on sinu kirg? Vastused nendele küsimustele aitavad sul paremini mõista, mis on sinu “miks”.

Küsimused nagu “Mis on minu kirg?”, “Mis teeb mind õnnelikuks?” või “Mida ma tahan saavutada?” võivad aidata sul jõuda oma “miksini”. Need küsimused aitavad sul fokusseerida ja mõista, mis on sinu jaoks tõeliselt oluline.

Tee plaan ja seadista eesmärgid

Kui oled oma “miksi” leidnud, on järgmine samm teha plaan ja seada eesmärgid. See aitab sul oma unistused reaalsuseks muuta. Eesmärgid peaksid olema konkreetsed, mõõdetavad, saavutatavad, olulised ja ajaliselt piiratud (SMART).

Järjekindlus on võti. Kui oled oma “miksi” leidnud ja eesmärgid seadnud, on oluline olla järjekindel. See tähendab, et pead pühenduma oma eesmärkide saavutamisele ja tegema selle nimel tööd iga päev. Kannatlikkus on samuti oluline, sest suured muutused ei toimu üleöö.

Leida oma “miks” on oluline samm, et saavutada selgus ja fookus elus. See aitab sul olla produktiivsem, õnnelikum ja rahulolevam. Oma “miksi” leidmine nõuab eneseanalüüsi, sügavate küsimuste esitamist, plaani tegemist ja järjekindlust. Supermina on siin, et toetada sind sel teekonnal, pakkudes erinevaid ressursse ja kogukonda, mis aitavad sul saavutada oma eesmärke ja elada kooskõlas oma “miksiga”.

Ressursid ja tööriistad

Supermina pakub erinevaid ressursse, mis aitavad sul oma “miksi” leida ja sellega kooskõlas elada. Meie veebilehel on saadaval meditatsioonid, afirmatsioonid ja praktilised materjalid, mis aitavad sul saavutada selgust ja keskenduda oma eesmärkidele.

Tööleht “Kuidas leida oma “miks” ja saavutada elus selgus”

See tööleht on loodud selleks, et aidata sul leida oma “miks” ja saavutada elus selgus. Järgi alljärgnevaid samme ja harjutusi, et mõista, mis sind tõeliselt motiveerib ja kuidas saavutada oma eesmärke.

See fail on allalaetav SuperKlubi paketi omanikele

Töölehte on võimalik osta ka Supermina poest.

Loe lisaks

Jaga inspiratsiooni