Search
Close this search box.
  • Sa ei ole veel tooteid lisanud.
Ostukorvi
Kokku: 0,00 
  • Sa ei ole veel tooteid lisanud.
Ostukorvi
Kokku: 0,00 

Isiklik areng

Vali iseennast

Kui sa ei vali iseennast, siis kes seda teeb? Kas sa valid iga päev iseenda? Või püüad sa hoopis pidevalt kellelegi meele järele olla, sobituda normidesse ja ootustesse, mis tegelikult ei resoneeri sinu tõelise olemusega? Nii palju energiat kulub selleks, et saavutada midagi, mis pole isegi päriselt sinu oma. Või veelgi hullem – hoida midagi kinni, mis oleks pidanud juba ammu minema.

Me veedame liiga palju aega, et end kuhugi “mahutada”, võidelda oma koha eest, kohanduda teiste ootustega. Aga milleks? Mis siis, kui kõik, mida sa otsid, on tegelikult juba olemas – sa lihtsalt ei ole sellest teadlik? Mis siis, kui kogu see võitlus on täiesti mõttetu?

Kui sa lõpuks valid päriselt iseenda – oma tõelise, autentse ja vaba mina – siis hakkavad asjad muutuma. Sa märkad, kuidas sa hakkad ligi tõmbama inimesi, kes sind just sellisena hindavad, nagu sa päriselt oled. Sa ei pea enam “mängima” rolle ega täitma ootusi, mis pole sulle omased. Võimalused, mis tõeliselt kuuluvad sinule, tulevad loomulikult sinu teele, sest sa ei võitle enam elu vastu, vaid liigud selle voolus.

Meile on õpetatud, et peame end pidevalt parandama ja täiustama, nagu me poleks kunagi piisavad. See sisendab meis tunde, et me oleme alati “mitte piisavad”. Aga tõde on hoopis see, et kõik, mida sa vajad – armastus, küllus ja rahu – on juba sinu sees olemas. Sa ei pea ennast täiustama ega muutuma kellekski teiseks, et olla väärt. Kui sa valid iseenda, annad sa endale loa elada täies autentsuses – ja just siis hakkavad toimuma tõelised muutused.

Kõik see, mida sa oled siiani taga ajanud – inimesed, võimalused, rahu ja rahulolu – jõuavad sinuni siis, kui sa oled valmis päriselt iseennast valima. Sa ei pea enam midagi taga ajama. Kõik see, mis sulle tõeliselt kuulub, liigub loomulikult sinu poole, sest sa oled juba piisav just sellisena, nagu sa oled. Sa oled juba terve, väärtuslik ja külluslik – sa pead lihtsalt sellele teadlikkusele avanema.

Usalda seda protsessi. Luba endal olla sina ise. Kui sina valid iseenda, hakkab ka maailm sind vastu valima.

 

Reilika x Supermina

 

Reilika Rootsma-Trall
supermina.ee
IG: https://www.instagram.com/supermina.ee/
FB: https://www.facebook.com/Supermina.ee/
FB kogukond: https://www.facebook.com/groups/794768615997651

Jaga inspiratsiooni

Ma olen armunud. Iseendasse. Ellu. Maailma

Ma olen armunud. Iseendasse. Ellu. Maailma. 💖

Hiljutine aeg on olnud täis seda erilist tunnet, mida saab kirjeldada ainult ühe sõnaga: armumine. Armumine iseendasse ja elusse. See on sügav, kõikehõlmav armumine endasse, oma ellu ja kogu maailma.

See on see tunne, kui liblikad tantsivad su kõhus, söögiisu kaob ja kõik tundub lihtsalt … nii kerge ja õhuline. Täpselt nii ma end tunnen. Energia voolab läbi keha, nagu oleks kõik äkitselt paika loksunud. Olen nii armunud, et põlved lähevad nõrgaks.

Armunud oma inimesse, oma inimminasse. Ma olen armunud ja armastan seda inimest, kes ma olen täna – oma vigade, tugevuste, rõõmude ja valudega. See on armastus, mis hõlmab kõike – minu minevikku, olevikku ja tulevikku. Olen armunud inimesse, kelles on nii palju kihte ja sügavust, kes on olnud läbi keeruliste aegade ja on alati olemas, tugevam ja teadlikum kui kunagi varem. See armastus on tõeline, sügav ja täidab mind tänutunde ning õnnepisaratega.

Ma olen armunud ka oma tulevikuendasse, oma tulevikuidentiteeti – kelleks ma saan kõige selle elu käigus. Näen, kuidas ma kasvan, kuidas mu unistused saavad tiivad ja kuidas ma iseendale aina lähemale jõuan. Armastus mitte ainult sellesse, kes ma praegu olen, vaid ka sellesse, kelleks ma olen teel saamas. Iga samm, mida ma astun, viib mind lähemale sellele, kelleks olen päriselt loodud – ja see teadmine täidab mind elevusega.

Olen iseenda jaoks alati olemas – ükskõik mis juhtub. Olen siin enda jaoks nii siis, kui kõik on ilus ja läheb hästi, kui ka siis, kui kõik on kole ja sitasti. Ka siis kui rooman poris. Ma olen õppinud armastama ennast kõigil hetkedel, olgu need millised iganes. Ma olen alati iseenda turvaline koht, kindel tugi, olenemata sellest, mis toimub ümberringi. Ma saan alati ennast usaldada.

Kõik tunded, mida ma kogen, on nii suured ja ehtsad. Olen lubanud endal tunda kõiki emotsioone täiega – rõõmu, kurbust, rahu ja elevust. Olen õppinud neid tundeid füüsiliselt oma kehas kogema ilma neid alla surumata. Need just ongi elus olemise ilud.

Kui ma armusin iseendasse, armusin ka kogu maailma. Hakkasin nägema ilu ja armastust ka väljaspool ennast – inimestes, looduses, kogu elus. Elu on midagi erilist, midagi, mida tuleb täiel rinnal kogeda ja nautida. Ja see tunne – see algab minu enda seest.

See tunne, see sügav armumine iseendasse ja ellu, on tulnud tänu pühendunud tööle iseendaga. Olen muutnud oma uskumusi, ümber programmeerinud alateadvust, muutnud oma keha keemilist koostist ja kujundanud oma identiteeti. Ja nii aastaid päevast-päeva.

Lasin oma maskid alla, rebisin end iseenda ees paljaks. Ma tegin seda, et saaksin aru, kes ma päriselt olen, kes on see päris mina. See oli valus, aga samas ka ilus. Tõde, mida ma enda seest leidsin, muutis täielikult seda, kuidas näen iseennast ja maailma. Toimus reaalsuse shift.

Ühel hetkel kukkusid klotsid paika. Kõik muutus voolavaks ja õigeks. Tekkis arusaam. Elan juba praegu oma tulevikuelu – elu, kus tunnen oma teadvuses, et kõik on olemas. Ja see on nii ilus tunne.

Olen armunud iseendasse ja see tunne on vabastav, võimas ja täiesti imeline. Armastan ❤️

 

Reilika 🤍

 

Jaga inspiratsiooni

Vabadus

Mis mõte kerkib esimesena pähe, kui seda sõna kuuled? Kas näed end seisvat avara silmapiiri ees, mäetipul, kus külm tuuleiil mängib su juustes ja päike soojendab su nägu? Või kujutad sa ette tunnet, kui hingad sügavalt sisse ja kogu maailm tundub ühtäkki lihtsam, kergem, avaram? Vabadus on midagi, mida me kõik sügaval sisimas ilmselt ihaldame.

Vabadus ei ole füüsiline olek, vaid eelkõige vaimne ja emotsionaalne vabastamine.
See on tunne, mis tuleb siis, kui sa lased lahti kõigest, mis sind tagasi hoiab – olgu need hirmud, kahtlused, vanad mustrid või piiravad uskumused. See on otsus lõpetada elu elamine teiste ootuste järgi ja hakata elama oma tingimustel.

Kas oled kunagi tundnud, et midagi hoiab sind tagasi? Et oled justkui võitluses iseenda ja ümbritseva maailmaga, püüdes murda läbi nähtamatutest köidikutest, mis ei lase sul vabalt hingata ega liikuda? Nagu miski justkui pooks ja lämmataks sind?

See, mis sind tagasi hoiab, ei ole midagi, mis on väljaspool sind – see on sinu enda mõtteviis või uskumused, mis on sügavale juurdunud ja alateadlikult su elu juhtinud.

Vabadus algab otsusest. Otsusest lõpetada võitlemine iseendaga ja lasta lahti sellest, mis sind enam ei teeni.

Kuidas seda teha? Kuidas jõuda sinna, kus sa saad tõeliselt vabalt hingata ja tunda, et kõik on võimalik?

1. Tuvasta oma köidikud

Esimene samm vabaduse suunas on teadlikkus. Sa ei saa lahti lasta sellest, mida sa ei teadvusta. Võta aega ja mõtle: mis on need asjad, mis sind tagasi hoiavad? Kas see on hirm ebaõnnestumise ees, mis takistab sind uute võimaluste proovimisest? Minevik, mis hoiab sind kinni kahetsuses ja süütundes? Kui sa tuvastad oma piirangud, astud juba esimese sammu nende vabastamise suunas.

2. Lase lahti, et liikuda edasi

Kui sa oled oma piirangud tuvastanud, on aeg nendest lahti lasta. See võib olla hirmutav – mineviku lahti laskmine võib tunduda, nagu kaotaks osa endast. Sa oled selle tundega ja nende piirangutega harjunud nii alateadvuses, kui ka füüsiliselt. Sa justkui ei oskaks nendeta elada. Kordad mustreid, et jälle ja jälle lasta end neil kinni hoida.
Aga iga asi, millest sa loobud, avab sulle uusi võimalusi ja ruumi uuele.

Lase lahti kahetsused, lase lahti hirmud ja lase lahti need inimesed või olukorrad, mis sind alla suruvad. Kui sa lased lahti, vabastad sa end ja annad endale loa kasvada.

3. Astu oma mugavustsoonist välja ja julge unistada suurelt.

Vabadus tähendab julgust olla autentne – olla see, kes sa tegelikult oled, ilma maskideta, ilma teiste heakskiitu otsimata. Vabadus tähendab julgust unistada suurelt ja astuda oma mugavustsoonist välja, tehes seda, mida sa tõeliselt armastad. Oled sa kunagi üldse mõelnud, mis oleks, kui sa tõesti järgiksid oma südant, kartmata, mida teised mõtlevad? Kui sa teeksid seda, mida sa kõige rohkem tahad, ja laseksid endal lihtsalt olla?

4. Hinga sügavalt.

Vabadus on teekond. See on teadlikkus igast hetkest, kui sa valid elada autentsemalt ja vabamalt. Luba endal tunda, kuidas iga sügav hingetõmme täidab su keha energiaga. Iga kord, kui sa hingad sügavalt sisse, tunneta, kuidas sa vabastad end kõigest, mis sind tagasi hoiab, ja kuidas sa astud lähemale oma tõelisele väele.

5. Ümbritse end toetavate inimestega.

Vabadus ei tähenda üksi olemist – see tähendab, et sa valid, kellega sa oma elu jagad.
Ümbritse end inimestega, kes sind toetavad, kes inspireerivad sind olema parim versioon iseendast ja kes aitavad sul oma unistusi ellu viia. Need on inimesed, kes ei tõmba sind alla, vaid tõstavad sind üles ja aitavad sul oma vabadust täielikult nautida.
Mäetipule jõudmine ei ole alati lihtne, aga see vaade ja tunne, mis sind seal ootavad, on hindamatud.

Vabadus on tunne, mis tuleb siis, kui sa lased lahti kõigest, mis sind tagasi hoiab.

See on valik, mida saad teha iga päev – valik elada oma elu täiel rinnal, ilma piiranguteta ja kartusteta.

Reilika

 

Reilika Rootsma-Trall
supermina.ee
IG: https://www.instagram.com/supermina.ee/
FB: https://www.facebook.com/Supermina.ee/
FB kogukond: https://www.facebook.com/groups/794768615997651

Jaga inspiratsiooni

Täiuslikkus

Suurim müüt, mida meile on sisendatud, on see, et me peame olema täiuslikud.

Tööl, kodus, suhetes – igal pool tundub olevat lõputu surve olla kõigi jaoks ideaalne. Sotsiaalmeedia aina võimendab seda, näidates meile pidevalt teiste “täiuslikke” elusid. Aga mida rohkem ma selle peale mõtlen, seda enam jõuan arusaamisele, et see täiuslikkuse jaht on tegelikult üks suur müüt.

Tegelik tõde peitub hoopis meie ebatäiuslikkuses. Just need hetked, kui me end põhja laseme või midagi valesti teeme, on meie kõige võimsamad õpetajad.

Mõelge hetkeks: kui me kunagi ei eksiks, kuidas me siis üldse areneksime? Iga ebaõnnestumine annab meile hindamatut kogemust. See õpetab meile, kuidas asju mitte teha, kuidas mitte mõelda, mitte öelda, mitte tegutseda. See on meie isikliku arengu kütus.

Kujutlege maailma, kus kõik oleksid täiuslikud. Kui palju me siis tegelikult õpiksime? Kus oleks ruum kasvamiseks ja arenemiseks? Selline maailm oleks stagneerunud, ilma innovatsiooni ja loomingulisuseta.

Ebatäiuslikkus on see, mis teeb meist igaühest ainulaadse isiksuse. Meie veidrused, meie nõrkused, meie iseärasused – need kõik kokku moodustavad meie isikupära. Ilma nendeta oleksime lihtsalt hallid ja igavad koopiad üksteisest. Sisuliselt robotid. Aga me pole robotid, me oleme inimesed – elavad, hingavad, eksivad ja õppivad.

Veelgi enam, kui me julgeme näidata oma tõelist, veidi katkist ja sassis mina, siis tekivad ka need päris sügavad suhted. See muudab meid inimlikumaks ja ligitõmbavamaks. Olgem ausad, kes meist ei eelistaks sõbrana inimest, kes on päris ja ehtne, mitte pealispinnalt täiuslik?

Nii et järgmine kord, kui tunned, et sa pole piisavalt hea või et kõik teised on sinust paremad, meenuta endale: sinu nn “ebatäiuslikkus” on sinu superjõud. See on sinu unikaalne vaatenurk maailmale, sinu kogemuste summa, sinu potentsiaal kasvada ja areneda.

Seega, julge eksida, julge olla ebatäiuslik. Luba endal olla sina ise, kogu oma unikaalses ebatäiuslikkuses, ja sa näed, kui palju tarkust ja väge peitub just seal. Sest just sinu ebatäiuslikkus on see, mis teeb sinust sina – ainulaadne, väärtuslik ja imeline inimene.

Jaga inspiratsiooni

Valik on sinu – Kas lihtne või raske tee

Miks mõned inimesed liiguvad elus kergemini edasi, samal ajal kui teised justkui pidevalt takistustega võitlevad? Vastus on lihtsam, kui arvad:

Me teeme iga päev valiku, kas valime lihtsa või raske tee.

See võib tunduda kummaline, eriti kui oled harjunud mõtlema, et elu peabki olema raske.

Minu teekond raskelt teelt lihtsale

Mina ise olen selle tõestuseks hea näide. Olen ise selles osas teinud läbi elanud sügava muutuse. Olin harjunud mõtlema, et kõik, mis on väärt saavutamist, peab olema raske. Töötasin pikki tunde teiste jaoks, surusin alla oma tundeid ja ignoreerisin keha märke. Tulemus? Tõsine tervisekriis, ärevus ja läbipõlemine.

Ühel hetkel sain aru, et see “raske tee” viis mind ainult kaugemale sellest, mida ma tegelikult tahtsin. Tegelikult tahtsin mõnusat elu, vabadust. See arusaamine muutis kõik.

Hakkasin otsima viise, kuidas teha asju lihtsamalt. Avastasin meditatsiooni, õppisin kuulama oma keha ja hakkasin usaldama oma intuitsiooni. Alguses tundus see vastuoluline – kuidas saab midagi lihtsat olla efektiivne? Mida rohkem ma seda praktiseerisin, seda enam nägin tulemusi. Ja tänu sellele kirjutan praegu ka seda postitust.

Sinu teekond on sinu oma

On oluline mõista, et minu kogemus ei pruugi täpselt peegeldada sinu oma. See, mis toimib minu jaoks, ei pruugi olla sama lihtne sinu jaoks – ja see on täiesti normaalne. Supermina filosoofia ei ole mõeldud kopeerimiseks, vaid inspiratsiooniks ja tööriistaks, et avastada oma unikaalne tee.

Superminaga koos töötades õpid sa midagi palju väärtuslikumat kui lihtsalt minu meetodite jäljendamine. Sa õpid, kuidas VALIDA, kas sinu teekond on lihtne või raske. See valik on ainult sinu kätes.

Sinu väärtused loovad sinu reaalsuse

Kui sa väärtustad lihtsat teed, hakkad looma olukordi ja võimalusi, mis toetavad seda valikut. Kui usud, et väärtuslik saavutus nõuab rasket tööd, siis sa lood endale selliseid väljakutseid.

Kumbki valik ei ole õige ega vale. Oluline on mõista, et see ON sinu valik ja see valik on sinu teha.

Ärata oma tõeline olemus

Supermina eesmärk on aidata sul äratada oma teadlikkus – see osa sinust, mis on teadlik oma valikutest ja võimest luua oma reaalsust. Kui sa ärkad sellesse teadlikkusesse, saad sa oma elu Loojaks.

See ei tähenda, et sa peaksid püüdlema konkreetsete väliste eesmärkide poole, nagu suur sissetulek (kuigi sa võid seda teha, kui see on sinu soov). Pigem on see seotud millegi palju sügavamaga:

Sa oled lõpmatu olend, kellel on võime luua ükskõik mida.

Loo oma tõde

Supermina filosoofia keskmes on idee, et sa peaksid looma seda, mis on sinu jaoks tõene, viisil, mis on sinu jaoks tõene. See tähendab, et sa ei pea järgima kellegi teise malle või ootusi.

Sinu teekond on võimalus naasta oma loomuliku oleku juurde. See on kutse tõusta kõrgemale tavapärasest inimkogemusest ja avastada oma tõeline, piiritu olemus.

Kuidas valida lihtne tee?

  1. Teadvusta oma valikud: Iga kord, kui seisad otsuse ees, peatu ja küsi endalt: “Kas ma valin praegu lihtsa või raske tee?”
  2. Usalda oma intuitsiooni: Sinu keha ja intuitsioon teavad sageli, mis on sulle parim. Õpi neid kuulama.
  3. Lase lahti “peaks” mõtteviisist: Asenda “ma peaks” mõttega “ma valin”.
  4. Hoolitse enda eest: Lihtne tee ei tähenda laiskust. See tähendab enda eest hoolitsemist, et sul oleks energiat teha seda, mis on tõeliselt oluline.
  5. Õpi ütlema “ei”: Lihtne tee tähendab ka oskust öelda “ei” asjadele, mis ei ole sinu jaoks olulised.
  6. Mediteeri: see aitab sul peas olevat virr-varri rahustada ja leida selgust. Proovi erinevaid Supermina meditatsioone.

Praktiline harjutus: Vali oma tee

  1. Vali üks asi oma elus, kus tunned, et võitled või pingutad üle.
  2. Küsi endalt: “Kuidas saaksin seda kogeda lihtsamalt ja loomulikumalt?”
  3. Kirjuta üles vähemalt 3 võimalust, kuidas saaksid valida lihtsama tee.
  4. Vali üks neist võimalustest ja rakenda seda järgmise nädala jooksul.
  5. Pane tähele, kuidas see mõjutab sinu energiat, heaolu ja tulemusi.

Sinu valik, sinu teekond

Lõppkokkuvõttes on sinu valik, kas sa valid lihtsa või raske tee. Aga veelgi olulisem on mõista, et sa SAAD valida. Sa oled oma elu looja.

Lihtsa tee valimine ei tähenda, et elu muutub kohe kergeks või et sa ei pea enam pingutama. See tähendab, et valid tee, mis on kooskõlas sinu tõelise olemuse ja eesmärkidega. See tähendab, et usaldad protsessi ja lased asjadel juhtuda loomulikul viisil, ilma üleliigsete takistusteta.

Supermina on siin, et aidata sul avastada oma tõelist olemust ja äratada sinus teadlikkus oma loomise jõust. Me ei paku sulle valmis lahendusi, vaid tööriistu ja tuge, et sa saaksid luua oma unikaalse tee.

Kas oled valmis avastama oma tõelist, piiramatut olemust ja looma elu, mis on tõeliselt sinu oma?

 

Päikest 🌞,
Reilika

 

Reilika Rootsma-Trall
supermina.ee
IG: https://www.instagram.com/supermina.ee/
FB: https://www.facebook.com/Supermina.ee/
FB kogukond: https://www.facebook.com/groups/794768615997651

Jaga inspiratsiooni

Võta vastutus oma mõtete eest: Tee seda ja muuda oma elu

Meie mõtted loovad meie reaalsust. Nad mõjutavad meie meeleolu, suhteid ja isegi tervist. Tihti tundub, et mõtted juhivad meid, mitte vastupidi. Aga tegelikult on see meie valik.

Minu teekond mõtete juhtimise juurde algas aastaid tagasi. Olin pidevalt negatiivses mõttemustris kinni. Tundsin, et mu mõtted kontrollivad mind, mitte vastupidi. See mõjutas mu suhteid, tööd ja üldist elukvaliteeti. Kuni ühel päeval sain aru – mina olen see, kes oma mõtteid loob.

See arusaam muutis kõik. Hakkasin võtma vastutust oma mõtete eest ja see oli võtmetähtsusega samm negatiivsusest vabanemisel.

Vastutuse võtmine oma mõtete eest tähendab, et sa mõistad – sina ise lood oma mõtted. Sina otsustad, mida mõelda ja kuidas olukordadesse suhtuda. See annab sulle võimu oma elu üle.

See pole kerge tee. Negatiivsed mõtted tunduvad ja ongi tihti automaatsed. Nagu nad tuleksid kuskilt mujalt. Aga sinu mõtted pole alati tõde. Sageli on need lihtsalt vanad harjumused või uskumused, mis on juurdunud aja jooksul.

Kuidas hakata oma mõtteid juhtima? Siin on mõned sammud, mis on mind aidanud:

  1. Märka oma mõtteid: Esimene samm on teadlikkus. Jälgi oma mõtteid päeva jooksul. Püüa neid vaadelda ilma hinnanguteta, lihtsalt märgates.
  2. Kui märkad negatiivset mõtet, küsi endalt: “Kas see on tõesti tõde või lihtsalt vana harjumus?” See lihtne küsimus võib anda sulle uue perspektiivi.
  3. Uuri oma mõtete päritolu: Miks ma nii mõtlen? Kust see tuleb? Tihti avastame, et meie mõtted pärinevad mineviku kogemustest või teiste inimeste ootustest.
  4. Vali teadlikult: Kui saad aru, kust su mõtted tulevad, saad hakata valima paremaid, positiivsemaid mõtteid. See ei tähenda, et peaksid eitama negatiivseid tundeid, vaid pigem seda, et valid, milliseid mõtteid toidad.
  5. Ole endale lahke: See ei tähenda, et pead alati rõõmus olema. Ole realistlik ja kaastundlik enda suhtes. Mõtete muutmine on protsess ja see võtab aega.

Minu kogemus näitab, et see pole lihtne tee, aga see on seda väärt. Olen õppinud, et mu mõtted on nagu tööriistad – õiged tööriistad aitavad mul luua head elu, valed aga tekitavad probleeme.

Igapäevane praktika on võti. Alguses võib tunduda raske ja ebamugav oma mõtteid jälgida ja muuta. Aga iga kord, kui märkad negatiivset mõtet ja valid teadlikult positiivsema suhtumise, teed sammu parema elu poole.

Väljakutse sulle: Kuidas saaksid täna võtta rohkem vastutust oma mõtete eest? Millist negatiivset mõttemustrit tahaksid muuta? Proovi nädala jooksul märgata oma mõtteid ja teha teadlikke valikuid.

Pea meeles, et mõtete juhtimine on oskus, mida saab arendada. See nõuab aega ja harjutamist, aga tulemused on seda väärt. Iga päev, mil võtad vastutuse oma mõtete eest, on samm lähemale elule, mida tõeliselt soovid.

 

Päikest 🌞,
Reilika

 

Reilika Rootsma-Trall
supermina.ee
IG: https://www.instagram.com/supermina.ee/
FB: https://www.facebook.com/Supermina.ee/
FB kogukond: https://www.facebook.com/groups/794768615997651

Jaga inspiratsiooni

Anna endale luba olla sina ise – autentsus

Kas oled kunagi tundnud, et pead end pidevalt kohandama vastavalt teiste ootustele? Et sinu tõeline olemus on peidetud maski taha, mida kannad, et teistele meeldida? Kui jah, siis pole sa üksi. Mina olen seda tundnud aastaid ja tean, kui kurnav see võib olla.

Anna endale luba olla see, kes sa oled, ilma et muretseksid, mida keegi teine sellest arvab.

See lause võib tunduda lihtne, aga selle rakendamine on üks võimsamaid samme, mida saad oma elus astuda. See on Supermina filosoofia tuum – autentsus ja enesekindlus.

Miks on oluline olla sina ise?

Mõtle hetkeks universumi fundamentaalsetele seadustele. Kvantfüüsika õpetab meile, et kõik on energia ja vibratsioon. Kui püüad olla keegi, kes sa tegelikult pole, siis sinu energia on vastuolus sinu tõelise olemusega. See loob sisekonflikti, mis peegeldub sinu välismaailmas.

  1. Autentsus toob vabaduse: Kui elad kooskõlas oma tõelise minaga, tunned end vabana. Energia, mida kulutasid teistele meeldimiseks, vabaneb ja saad seda kasutada oma unistuste elluviimiseks.
  2. Enesekindlus kasvab: Mida rohkem sa ennast aktsepteerid, seda enesekindlamaks muutud. See enesekindlus on nagu majakas, mis tõmbab ligi sinu sagedusega resoneeruvaid inimesi ja võimalusi.
  3. Suhted muutuvad sügavamaks: Kui oled aus enda vastu, meelitad ligi inimesi, kes hindavad sind sellisena, nagu sa oled. See viib autentsemate ja rahuldust pakkuvamate suheteni.
  4. Stressitase langeb: Ei pea enam muretsema, mida teised sinust mõtlevad. See vabastab tohutult energiat ja vähendab stressi. Stressi vähenemine omakorda parandab sinu füüsilist ja vaimset tervist.
  5. Loomingulisus õitseb: Kui ei pea ennast piirama teiste arvamuste pärast, saad vabalt väljendada oma unikaalseid ideid ja loovust. See avab ukse sinu tõelisele potentsiaalile.

Kuidas anda endale luba olla sina ise?

Isiklik kogemus: Mäletan aega, kui püüdsin alati olla “normaalne”. Kandsin riideid, mis mulle tegelikult ei meeldinud, tegin tööd, mis mind ei inspireerinud, ja naeratasin, kui tahtsin tegelikult nutta. Sain aru, et olin kaotanud ühenduse oma tõelise minaga. See oli valus äratuskell, aga ka algus minu teekonnale autentsuse poole.

Siin on mõned sammud, mida olen ise kasutanud ja mis on aidanud mul leida tee tagasi iseenda juurde:

  1. Tunne ennast: Supermina meditatsioonid ja eneseanalüüsi harjutused aitavad sul avastada oma tõelisi väärtusi, soove ja eesmärke.
    Supermina soovitus: Proovi meie “Oma Supermina tuvastamise meditatsioon – Uuendatud versioon!“. See oma Supermina tuvastamise meditatsioon aitab sul leida oma Supermina ja viia turvalisse ruumi, kus ei ole piiranguid, kus kõik su unistused ja püüdlused on võimalikud.
  2. Praktiseeri enesekindlust: Alusta väikestest sammudest. Avalda oma arvamust, isegi kui see erineb teiste omast. Iga kord, kui seda teed, muutud tugevamaks. See on nagu lihaste treenimine – iga kord, kui kasutad oma “autentsuse lihast”, see tugevneb.
    Supermina soovitus: Proovi meie “10 eneseusalduse kasvatamise afirmatsiooni“. See lühikene harjutus aitab sul tugevdada oma sisemist jõudu ja enesekindlust.
  3. Ümbritse end toetavate inimestega: Otsi inimesi, kes hindavad sind sellisena, nagu sa oled. Supermina kogukond on suurepärane koht, kust alustada! Meil on regulaarsed kohtumised, kus saad jagada oma kogemusi ja õppida teistelt, kes on samal teekonnal.
  4. Õpi ütlema “ei”: Iga kord, kui ütled “ei” millelegi, mis ei sobi sinu väärtustega, ütled “jah” iseendale. See võib alguses tunduda raske, aga see muutub ajaga lihtsamaks.
  5. Praktiseeri enesehoolitsust: Hoolitse oma füüsilise ja vaimse heaolu eest. Kui tunned end hästi, on lihtsam olla enesekindel. See hõlmab tervislikku toitumist, regulaarset liikumist ja piisavat und.
    Supermina soovitus: Kuula enne magamaminekut meie “Uneeelne juhendatud meditatsioon” praktikat. See uneeelne juhendatud meditatsioonon loodud selleks, et aidata sul valmistuda rahulikuks ja taastavaks uneks.
  6. Aktsepteeri oma vigu: Keegi pole täiuslik. Õpi oma vigadest, aga ära lase neil defineerida, kes sa oled. Mõtle vigadele kui õppetundidele, mitte läbikukkumistele.
  7. Keskendu oma tugevustele: Supermina filosoofia õpetab, et igaühel on unikaalsed anded. Keskendu nende arendamisele, mitte oma puuduste kritiseerimisele. Tee nimekiri oma tugevustest ja leia viise, kuidas neid igapäevaselt kasutada.

Pro tip: Kvantvälja kasutamine

Sinu autentne mina eksisteerib juba kvantvälja lõpututes võimalustes. See ei ole lihtsalt positiivne mõtlemine, vaid kvantfüüsika põhimõte. Sinu mõtted ja kavatsused mõjutavad füüsilist reaalsust.

Praktika: Visualiseeri end sellisena, nagu sa tõeliselt oled – vaba, enesekindel ja autentne. Tunne seda tunnet oma kehas. Tee seda iga päev 5 minutit ja märka, kuidas sinu reaalsus hakkab muutuma.

Supermina soovitus: Kuula “Supermina identiteedimuutuse meditatsioon” praktikat. Supermina identiteedimuutuse meditatsioon on hoolikalt kujundatud selleks, et aidata sul uuesti ühendust luua oma tõelise olemusega ja vormida endast see parim versioon, mille poole püüdled.

Mida teha, kui teiste arvamused ikka häirivad?

On normaalne, et vahel muretseme, mida teised meist mõtlevad. Siin on mõned asjad, mida võid selle muutmiseks proovida:

  1. Meenuta, et teiste arvamused peegeldavad neid, mitte sind: Inimesed hindavad teisi oma kogemuste ja uskumuste põhjal. Nende arvamus sinust on nende enda piirangute peegeldus.
  2. Praktiseeri kaastunnet: Nii enda kui teiste suhtes. Mõistmine, et kõik me oleme oma teekonnal, aitab vähendada kriitikat.
  3. Keskendu sellele, mida sa kontrollida saad: Sa ei saa kontrollida, mida teised mõtlevad, aga saad kontrollida oma reaktsioone. Vali teadlikult, kuidas reageerid kriitikale.
  4. Visualiseeri oma ideaalne mina: Supermina visualiseerimistehnikad aitavad sul luua ja hoida pilti oma parimast versioonist. Visualiseeri end sellisena igal hommikul ja õhtul.

Küsimus sulle:

Milline oleks sinu elu, kui sa oleksid 100% sina ise? Mis muutuks? Kuidas sa end tunneksid? Võta hetk ja kirjuta need mõtted üles.

Pühendu järgmiseks 21 päevaks oma autentse mina avastamisele. Kuula iga päev üht meie soovitatud meditatsiooni või visualiseerimist ja pane tähele, kuidas su enesetunnetus ja -väljendus muutuvad. Jaga oma kogemusi ja saada oma mõtted hello@supermina.ee või postita meie SuperKlubi kogukonnas!

Kokkuvõte

Endale loa andmine olla sina ise on üks võimsamaid kingitusi, mida saad endale teha. See on teekond, mitte sihtpunkt. Iga kord, kui valid olla autentne, liigud sammukese lähemale oma tõelisele potentsiaalile.

Pea meeles, et sinu autentne olemus on juba olemas kvantväljal. Sa ei pea seda looma, vaid lihtsalt lubama sel esile tulla. See on nagu pilvede hajumine, mis laseb päikesel paista – sinu sisemine valgus on alati olemas olnud.

Supermina on sinu partner sellel teekonnal. Meie meditatsioonid, harjutused ja kogukond on siin, et toetada sind igal sammul. Sest me usume, et kui sina oled parim versioon iseendast, muutub kogu maailm paremaks paigaks.

Anna endale täna luba olla sina ise. Sest maailm vajab just seda unikaalset panust, mida ainult sina saad anda. Ja pea meeles – see pole lihtsalt sinu isiklik teekond, vaid sinu panus universumi harmoonilisse tasakaalu.

Päikest 🌞,
Reilika

 

Reilika Rootsma-Trall
supermina.ee
IG: https://www.instagram.com/supermina.ee/
FB: https://www.facebook.com/Supermina.ee/
FB kogukond: https://www.facebook.com/groups/794768615997651

Jaga inspiratsiooni

On okei tunda oma emotsioone – need ei blokeeri su manifesteerimist

Kui räägime emotsioonidest, siis mõtleme sageli neid tundeid, mida ühiskond on õpetanud meid pidama “negatiivseks” või “ebasoovitavaks”. Kurbust, mis tekib, kui oleme kaotanud midagi või kedagi olulist. Viha, mis võib tekkida ebaõigluse või pettumuse korral. Frustratsiooni, mida kogeme, kui asjad ei lähe plaanipäraselt. Ärevust tuleviku ees või häbi minevikusündmuste pärast.

Kuid tõde on see, et kõik need emotsioonid on osa meie inimkogemusest. Need on sama loomulikud ja vajalikud kui rõõm, õnn või rahulolu. Emotsioonid aitavad meil navigeerida läbi elu, andes meile väärtuslikku informatsiooni meie sisemaailma kohta.

On levinud müüt, et “negatiivsed” emotsioonid takistavad meid oma unistusi manifesteerimast. Mõned õpetajad või gurud võivad väita, et peame alati olema positiivsed ja rõõmsad, et oma soove reaalsusesse tulla. Kuid ma julgen sellele vastu vaielda – see lihtsalt ei vasta tõele. Võti on nende tundmises, aga mitte neisse kinni jäämises. 

Ära usu kedagi, kes ütleb sulle, et sinu kurbus, viha või frustratsioon on takistuseks sinu manifestatsioonidele. Tegelikult võivad need emotsioonid olla võimsad katalüsaatorid muutusteks ja kasvuks. Need võivad anda meile energiat tegutsemiseks, motivatsiooni olukorra muutmiseks või sügavama arusaama sellest, mida me tõeliselt soovime.

Kõik meie emotsioonid on väärtuslikud. Need ei defineeri meid ega määra meie saatust, vaid on lihtsalt osa meie kogemusest siin ja praegu. Võime tunda kurbust ja samal ajal liikuda oma unistuste poole. Võime kogeda viha ja siiski manifesteerida positiivseid muutusi oma elus.

Seega, järgmine kord, kui tunned nii-öelda “negatiivset” emotsiooni, ära püüa seda alla suruda või eitada. Selle asemel tervita seda kui osa oma inimkogemusest. Tunnista selle olemasolu, mõista selle sõnumit ja lase sel siis minna. Sinu võime manifesteerida ei sõltu sinu hetkeemotsioonidest, vaid sinu sügavamast uskumusest ja teadmisest.

Emotsioonid ei peata sinu manifestatsioone

Elu on täis erinevaid emotsioone ja olukordi, mis neid esile kutsuvad. Kuid soovin, et mõistaksid – sinu emotsioonid ei dikteeri sinu reaalsust ega peata sinu manifestatsioone.

Võtame näiteks kolimise oma kodulinnast. See on suur elumuutus, mis võib esile kutsuda terve hulga erinevaid emotsioone:

  • Sa võid olla kurb, mõeldes sellele, et lahkud tuttavast keskkonnast ja jätad hüvasti oma lemmikkohtadega – ja sa ikkagi kolid. Kurbus ei takista sind liikumast edasi.
  • Sa võid olla õnnelik, mõeldes uutele võimalustele ja seiklustele, mis sind ees ootavad – ja see juhtub ikkagi. Õnn ei kiirenda ega garanteeri sinu kolimist.
  • Sa võid olla ärevil, muretsedes tundmatu tuleviku pärast – see juhtub ikkagi. Ärevus ei hoia sind paigal.
  • Sa võid olla vihane, kui kolimine on tingitud sinu kontrollist väljas olevatest asjaoludest – ja sa ikkagi kolid. Viha ei muuda reaalsust.

Sinu emotsioon selle suhtes on ebaoluline manifestatsiooni seisukohast. Mis loeb, on sinu sügavam uskumus ja teadmine, et see muutus toimub.

Luba endal igatseda

Igatsus on üks sügavamaid inimlikke emotsioone, mida me kogeme, eriti kui oleme lahus inimestest, keda armastame. Igatsus ei ole nõrkuse märk ega takistus sinu elus.

  • Sul on lubatud inimesi igatseda. See näitab, et sul on olnud tähendusrikkaid suhteid ja kogemusi.
  • Sa võid igatseda oma ema ja samal ajal teada, et näed teda jälle. Igatsus ei tähenda, et sa ei usu kohtumisse.
  • Emotsioonid ja teadmine võivad eksisteerida kõrvuti, ilma et üks teist välistaks. Sa võid tunda kurbust lahkumineku pärast ja samal ajal olla põnevil tulevase kohtumise ootuses.

Igatsus võib isegi olla motiveeriv jõud, mis ajendab sind tegema plaane ja looma võimalusi taaskohtumiseks.

Emotsioonide loomulik kulgemine läbi keha

On oluline mõista, et emotsioonid ei ole lihtsalt abstraktsed mõtted meie peas. Need on füüsilised kogemused, mis läbivad meie keha. Emotsioonid on mõeldud liikuma ja muutuma – need ei ole staatilised seisundid, mis peaksid jääma meiega igaveseks.

Kui me kogeme emotsiooni, toimub meie kehas terve rida füsioloogilisi muutusi. Näiteks:

  • Viha võib põhjustada südame löögisageduse kiirenemist ja lihaste pinguldumist.
  • Kurbus võib tuua kaasa energiataseme languse ja isegi füüsilise valu tunde rinnus.
  • Rõõm võib vabastada endorfiine, mis tekitavad hea enesetunde.
  • Muutub meie kehakeemia, sest iga emotsioon on unikaalne keemiline kombinatsioon.

Meie keha on loodud neid emotsioone loomulikult töötlema ja neist läbi liikuma. Probleem tekib siis, kui me püüame neid emotsioone alla suruda või neist kinni hoida. See võib viia emotsionaalse ummistuseni, mis pikema aja jooksul võib mõjutada nii meie vaimset kui ka füüsilist tervist.

Me peaksime lubama oma emotsioonidel vabalt voolata läbi meie keha. See ei tähenda, et peaksime oma emotsioonide meelevallas olema, vaid pigem et peaksime olema teadlikud vaatlejad, kes lubavad emotsioonidel tulla ja minna.

Siin on mõned viisid, kuidas saad toetada oma keha emotsioonide loomulikul töötlemisel:

  1. Keha skaneerimine: Võta aeg, et pöörata tähelepanu oma kehale. Kus sa tunned emotsiooni? Kas see on pinge õlgades, suruv tunne rinnus või soe tunne kõhus?
  2. Hingamine: Sügav ja teadlik hingamine aitab kehal lõdvestuda ja emotsioone vabastada. Hinga sügavalt sisse ja välja, keskendudes kohale, kus tunned emotsiooni kõige tugevamalt.
  3. Liikumine: Füüsiline aktiivsus aitab emotsioonidel läbi keha liikuda. See võib olla jooksmine, tantsimine, jooga või isegi lihtsalt jalutamine.
  4. Emotsionaalne vabastamine: Mõnikord vajame abi, et emotsioonid saaksid vabalt voolata. See võib tähendada nutmist, naermist, karjumist (turvalises keskkonnas) või oma tunnete väljendamist kunstiliselt.
  5. Meditatsioon: Supermina meditatsioonid aitavad sul luua ruumi oma emotsioonide ja oma teadlikkuse vahel, võimaldades emotsioonidel vabalt liikuda ilma, et sa nendega liiga tugevalt samastuksid.

Mõista, et emotsioonide läbi keha liikumine on loomulik ja tervislik protsess. See ei takista sinu manifesteerimist, vaid pigem toetab seda, hoides sinu energiakanalid avatuna ja vabana.

Supermina filosoofia

Supermina filosoofia julgustab meid olema teadlik kõigist oma emotsioonidest, neid aktsepteerima ja nendega töötama, kui on vaja. Mõnikord ei ole aga vaja nendega teha midagi muud kui lihtsalt jälgida ja kehast läbi lasta. See lähenemine aitab meil luua harmoonilisema suhte oma sisemaailma ja välise reaalsuse vahel. Siin on mõned viisid, kuidas seda praktikas rakendada:

  1. Ole teadlik: Pane tähele oma emotsioone ilma neid hindamata. Lihtsalt tunnista nende olemasolu. See võib tähendada regulaarset “emotsionaalset inventuuri”, kus sa peatud hetkeks ja küsid endalt: “Mida ma praegu tunnen?”
  2. Aktsepteeri: Ükskõik, mida sa tunned, on okei. Kõik emotsioonid on loomulikud ja vajalikud. Isegi kui sa tunned midagi, mida pead “negatiivseks”, ära püüa seda alla suruda. Aktsepteerimine ei tähenda, et sulle see emotsioon meeldib, vaid et sa tunnustad selle olemasolu.
  3. Ära samasta end emotsioonidega: Mõista, et sa ei ole oma emotsioonid. Sa oled see, kes neid kogeb. Ütle endale: “Ma tunnen viha”, mitte “Ma olen vihane”. See väike sõnastuse muutus aitab luua distantsi sinu ja su emotsiooni vahel.
  4. Lase lahti: Pärast emotsiooni tunnistamist ja aktsepteerimist luba sellel minna. Ära klammeru selle külge. Võid kujutleda, et su emotsioon on nagu pilv, mis möödub sinu teadvuse taevast.
  5. Keskendu oma eesmärgile: Hoolimata oma hetkeemotsioonidest, hoia oma tähelepanu sellel, mida soovid manifesteerida. Loo selge visioon oma eesmärgist ja naase sellele regulaarselt, isegi kui su emotsioonid kõiguvad.
  6. Praktiseeri tänulikkust: Isegi keeruliste emotsioonide keskel leia midagi, mille eest tänulik olla. See aitab hoida positiivset fookust. Sa ei pea selleks ekstra midagi tegema, vaid lihtsalt saad olla pidevas tänutundes.
  7. Mediteeri: Kasuta Supermina meditatsioone, et luua ruumi oma emotsioonide ja oma sügavama, rahulikuma olemuse vahel. Regulaarne meditatsioonipraktika aitab sul olla emotsioonidest vähem mõjutatud ja hoida selgemat fookust oma eesmärkidel.

Pea meeles, et sinu võime manifesteerida ei sõltu sinu hetkeemotsioonidest. Sinu sügavam teadmine ja uskumus on need, mis loovad sinu reaalsust. Seega luba endal tunda, mida tunned, ja samal ajal hoia kinni oma visioonist ja uskumusest oma unistuste teostumisse.

Praktiseeri neid põhimõtteid järjepidevalt ja sa märkad, kuidas sinu suhe oma emotsioonidega muutub. Sa hakkad nägema neid pigem väärtuslike sõnumitena kui takistustena. Ja mis kõige tähtsam – sa mõistad, et sinu emotsioonid ei määra sinu võimet manifesteerida oma unistusi. Sinu sügavam uskumus ja teadmine on need, mis loovad sinu reaalsust.

Päikest 🌞,
Reilika

 

Reilika Rootsma-Trall
supermina.ee
IG: https://www.instagram.com/supermina.ee/
FB: https://www.facebook.com/Supermina.ee/
FB kogukond: https://www.facebook.com/groups/794768615997651

Jaga inspiratsiooni

Pole võimalik eksida

Sa ei saa teha vigu. Kõik, mida tajud enda ümber, loob sulle kogemuse. Alati. Teadmine, mida sa oma tajumisest ammutad, ja seejärel see, mida selle teadmisega teed, on täpselt see, mis laiendab sinu teadvust ja aitab sul kõike sügavamalt mõista.

Kogemuse vägi

Iga kogemus, olgu see positiivne või negatiivne, on võimalus õppida ja kasvada. Iga sündmus, iga suhtlus ja iga emotsioon kannab endas õppetundi. Sinu ülesanne on märgata neid õppetunde ja kasutada neid oma teadlikkuse suurendamiseks.

Taju ja reaktsioon

Kuidas sa tajud ja reageerid ümbritsevale maailmale, määrab sinu kogemuse kvaliteedi. Meelte kaudu saadud informatsioon on ainult üks osa pildist. Oluline on see, kuidas sa seda informatsiooni töötled ja mida selle põhjal otsustad teha.

Kui suudad vaadelda sündmusi neutraalselt, ilma eelnevalt väljakujunenud eelarvamuste või hinnanguteta, avaneb sulle uus perspektiiv. Näiteks, kui keegi käitub sinuga ebaviisakalt, võid esmalt tunda viha või solvumist. Kuid kui peatad korraks ja mõtled, miks see inimene nii käitub, võid avastada, et nende käitumine ei pruugi olla seotud sinuga, vaid nende enda probleemide või stressiga.

Olles avatud meelega ja südamega, märkad peidetud tarkust ja võimalusi, mis muidu võivad jääda tähelepanuta. Harjutades hetkes olemist ja tähelepanelikkust, suudame paremini mõista enda ja teiste motiive ning reageerida olukordadele rahulikumalt ja teadlikumalt.

Teadlik valik

Sul on võimalus teha teadlik valik, kuidas sa soovid kogeda oma elu. Kas valid rahu ja aktsepteerimise või vastupanu ja hirmu? Valik on alati sinu käes. Kõigil tuleb ette erinevaid olukordi ja väljakutseid, kuid see, kuidas me neile läheneme, sõltub meist endist.

Kui otsustad näha igas kogemuses võimalust, laieneb sinu teadvus ja suudad paremini mõista elu ja iseennast. Näiteks, kui leiad end olukorrast, mis tundub esialgu masendav, võid valida, kas keskendud sellele, kuidas kõik on halvasti või otsid võimalusi, kuidas sellest olukorrast õppida ja kasvada. Ja mis oluline – mitte neid korrata.

Teadlik valik tähendab ka vastutuse võtmist oma elu eest. See tähendab, et me ei süüdista teisi oma probleemides ega oota, et keegi teine meie elu paremaks muudaks. Selle asemel võtame vastutuse oma tegude ja reaktsioonide eest ning teeme teadlikke otsuseid.

Kasvu ja arengu protsess

Iga taju ja sellele järgnev tegevus on osa sinu kasvu ja arengu protsessist. See protsess ei lõpe kunagi, kuna sa oled lõputult arenev ja kasvav olend.

Kasv ja areng ei toimu ainult suurte sündmuste kaudu, vaid ka igapäevastes väikestes asjades. Iga vestlus, iga raamat, mida loed, iga uus oskus, mida õpid – kõik see muudab sind. Sa õpid tundma oma tugevusi ja nõrkusi, oma kirgi ja hirme. Mida rohkem sa ennast tunned, seda paremini suudad teha teadlikke valikuid.

Julgus katsetada ja õppida

Ära karda eksida või teha vigu, sest iga “viga” on tegelikult varjatud õnnistus ja võimalus õppida midagi uut. Kõik, mida koged, aitab sul paremini mõista ennast ja ümbritsevat maailma.

Kui julged astuda välja oma mugavustsoonist ja proovida midagi uut, avastad sageli, et suudad palju rohkem, kui arvasid.

Julgus katsetada ja õppida tähendab ka valmisolekut aktsepteerida oma vigu ja õppida neist. Iga eksimus on võimalus kasvada ja areneda. Näiteks, kui teed vea tööl, võid selle asemel, et endale etteheiteid teha, analüüsida, mis valesti läks, ja leida viise, kuidas järgmine kord paremini tegutseda.

Usalda oma teekonda

Usalda oma teekonda ja tea, et kõik, mida tajud ja koged, on osa suuremast plaanist. Elu ise on lõputu õppetund, kus iga kogemus avardab sinu teadvust ja viib sind lähemale sinu tõelisele olemusele. Julge katsetada, õppida ja kasvada, sest see on elu tõeline tähendus.

See ei tähenda, et elu on alati lihtne või et sul ei ole kunagi väljakutseid. Pigem tähendab see, et sa usud, et iga kogemus, olgu see hea või halb, on osa sinu teekonnast ja aitab sul kasvada ja areneda.

Kui õpid nägema igas kogemuses võimalust kasvuks ja teadvuse laienemiseks, muutub sinu elu oluliselt. Oled alati täpselt seal, kus pead olema, ja koged täpselt seda, mida vajad, et kasvada ja areneda. Iga hetk on väärtuslik ja iga kogemus on õpetaja, kui oleme valmis seda tunnistama ja õppima sellest.

Soovitatud Supermina meditatsioonid

Alusta oma teekonda juba täna ja avasta, kuidas teadlikkuse suurendamine võib muuta sinu elu rahulikumaks ja tasakaalukamaks.

Päikest 🌞,
Reilika

 

Reilika Rootsma-Trall
supermina.ee
IG: https://www.instagram.com/supermina.ee/
FB: https://www.facebook.com/Supermina.ee/
FB kogukond: https://www.facebook.com/groups/794768615997651

 

Jaga inspiratsiooni

Muretsemine on kujutlusvõime kasutamine millegi loomiseks, mida sa ei soovi

Muretsemine on kujutlusvõime kasutamine millegi loomiseks, mida sa ei soovi. Muretsemine võib tekitada stressi, ärevust ja isegi füüsilisi vaevusi. Kui me pidevalt muretseme, hakkab meie keha tootma stressihormoone, mis võivad pikemas perspektiivis kahjustada meie immuunsüsteemi ja üldist tervist. Muretsemine võib viia unetuse, kõrge vererõhu ja südamehaigusteni. Siiski on muretsemine õnneks vaid üks viis, kuidas me kasutame oma kujutlusvõimet. See on viis, kuidas me oma mõtetega loome negatiivseid stsenaariume ja ootusi, mis sageli ei vasta tegelikkusele.

Aga mis juhtuks, kui suunaksime selle kujutlusvõime positiivsete asjade loomiseks? Kujutle hetkeks, kuidas sinu elu muutuks, kui kasutaksid sama energiat ja vaimset ressurssi, mis praegu kulub muretsemisele, hoopis positiivsete stsenaariumite loomiseks. Mis juhtuks, kui sa visualiseeriksid oma eesmärkide saavutamist ja edukat tulevikku? Kujutle, kuidas su elu paraneks, kui suudaksid näha lahendusi seal, kus varem nägid probleeme, ja võimalusi seal, kus varem nägid takistusi.

Kujutlusvõime jõud

Meie kujutlusvõime on võimas tööriist, mis suudab luua reaalsuse nii heas kui halvas mõttes. Kui kasutame oma kujutlusvõimet muretsemiseks, loome negatiivseid stsenaariume, mis sageli ei vasta tegelikkusele. Kujutlusvõime ei tunne piire ja selle abil suudame luua erinevaid stsenaariume, nii positiivseid, neutraalseid, kui ka negatiivseid. Valik on sinu enda kätes.

Muretsemise mõju

Muretsemine ei ole lihtsalt ajutine emotsionaalne seisund; see võib kujuneda krooniliseks harjumuseks. Kui see on su harjumuseks, siis on see ka sinu identiteediks, sest oled nii valinud. Krooniline muretsemine võib põhjustada unetust, seedimisprobleeme ja isegi südame-veresoonkonna haigusi. Psühholoogiliselt võib see viia ärevushäirete ja depressioonini.

Positiivne fookus

Selle asemel, et keskenduda negatiivsetele võimalustele, proovi suunata oma kujutlusvõime positiivsete stsenaariumite loomiseks. Kujutle, kuidas asjad lähevad hästi, kuidas lahendused ilmnevad ja kuidas sa saavutad oma eesmärgid.

Kasuta positiivseid kinnitusi, et tugevdada oma positiivset mõtlemist. Näiteks: “Ma olen rahulik ja enesekindel.” “Ma usun, et kõik läheb hästi.” Positiivsed kinnitused aitavad ümber programmeerida alateadvust ja luua positiivsemat mõtteviisi.

Teadlik mõtlemine

Kui märkad, et hakkad muretsema, peatu ja küsi endalt: “Kas see on tõesti midagi, mida ma tahan luua?” Suuna oma mõtted teadlikult sellele, mida tahad luua ja kes olla.

Harjutus: Positiivse visualiseerimise tehnika

  1. Leia vaikne koht, kus saad keskenduda ja rahulikult istuda.
  2. Sule silmad ja võta mõned sügavad hingetõmbed.
  3. Kujuta ette olukorda, mis sind muretsema paneb, kuid selle asemel, et näha probleeme, kujuta ette, kuidas kõik laheneb parimal võimalikul viisil.
  4. Tunneta positiivseid emotsioone, mis kaasnevad selle lahendusega – rõõm, kergendus, rahulolu.
  5. Korda seda harjutust regulaarselt, et tugevdada oma positiivset fookust.

 

Kokkuvõtteks kujutlusvõime osas

Muretsemine on kujutlusvõime kasutamine millegi loomiseks, mida sa ei soovi.”Selle asemel, et kasutada oma väärtuslikku kujutlusvõimet muretsemiseks, suuna see positiivsete ja toetavate stsenaariumite loomiseks. Nii saad kasutada oma mõttejõudu enda kasuks ja luua elu, mida tõeliselt soovid elada.

Päikest 🌞,
Reilika

 

Reilika Rootsma-Trall
supermina.ee
IG: https://www.instagram.com/supermina.ee/
FB: https://www.facebook.com/Supermina.ee/
FB kogukond: https://www.facebook.com/groups/794768615997651

Jaga inspiratsiooni