Positiivse enesekuvandi loomine: praktilised nõuanded ja tehnikad
Tervislikud harjumused, mis toetavad sinu vaimset tervist
Vaimne tervis on sama oluline kui füüsiline tervis. See mõjutab meie mõtteid, tundeid ja käitumist. On mõned lihtsad ja tõhusad harjumused, mis aitavad toetada sinu vaimset tervist. Selles artiklis räägime neist harjumustest lähemalt.
1. Regulaarne liikumine: Liikumine mängib vaimse tervise juures suurt rolli. See vabastab endorfiine, mis aitavad kaasa õnnetunde tekkimisele, ja vähendab stressihormoone. Pole vaja teha midagi ekstreemset – isegi lühike jalutuskäik võib olla kasulik.
2. Tervislik toitumine: Meie aju vajab toimimiseks õigeid toitaineid. Tervislik, tasakaalustatud toitumine, mis sisaldab palju puu- ja köögivilju, teraviljatooteid, piimatooteid ja valke, aitab parandada meeleolu ja energiatasemeid.
3. Piisav uni: Uni mõjutab otseselt meie vaimset tervist. Halb unekvaliteet või ebapiisav uni võib põhjustada ärevust, depressiooni ja stressi. Püüa luua regulaarne unerutiin ja pööra tähelepanu oma unehügieenile.
4. Mindfulness ja meditatsioon: Teadlikkuse harjutused, nagu meditatsioon või jooga, võivad aidata parandada vaimset tervist. Need harjutused aitavad meil olla kohal hetkes, vähendada stressi ja parandada meie keskendumisvõimet.
5. Sotsiaalne suhtlus: Inimene on sotsiaalne olend ja sotsiaalne suhtlus on oluline osa meie vaimsest tervisest. Ühenduse loomine teistega aitab meil end turvaliselt ja mõistetuna tunda.
6. Hobid ja loovus: Oma huvide ja kirgede järgimine annab elule mõtte ja pakub rõõmu. Loovus aitab meil end väljendada ja toetab meie vaimset tervist.
7. Stressi juhtimine: Stressi ei saa täielikult vältida, kuid on oluline õppida stressiga toime tulema. See võib tähendada tegevuste planeerimist, aja mõistlikku kasutamist või lõõgastustehnikate, nagu sügava hingamise või jooga, kasutamist.
8. Positiivne mõtlemine: Positiivne mõtlemine aitab meil toime tulla raskustega ja näha võimalusi. See ei tähenda probleemide eitamist, vaid pigem konstruktiivset lähenemist ja lahenduste leidmist.
9. Abi otsimine: Kui tunned, et võitlemine vaimse tervise probleemidega on muutunud üle jõu käivaks, ära karda abi otsida. Psühholoogid, terapeudid ja muud vaimse tervise spetsialistid on olemas, et aidata ja toetada sind.
Pea meeles, et kõik need harjumused on omavahel seotud. Need toimivad koos, et aidata sul luua tervislikuma ja õnnelikuma elu. Iga väike positiivne muutus, mille teed oma vaimse tervise heaks, on samm parema heaolu suunas. Ära karda alustada väikeste sammudega ja teha muutusi oma tempos. Sa oled selleks võimeline ja sa väärid tervislikku ja õnnelikku elu.
Naiste kuutsükliline elustiil: kuidas olla harmoonias omaloodusliku rütmiga ja saavutada maksimaalne heaolu
Mis on kuutsükliline elustiil?
Kuutsükli faasid ja elustiili kujundamine
Menstruatsioonifaas: aeg puhata ja planeerida
-
Vähem intensiivne treening, näiteks venitusharjutused või kerge jooga.
-
Rohkem aega iseendale: lugemine, meditatsioon, päeviku pidamine.
-
Toitumine, mis toetab keha taastumist: rikkalikud supid, rohelised smuutid, rauarikkad toidud.
Follikulaarfaas: uute alguste energia
-
Intensiivsem treening, näiteks jooksmine, ujumine või rühmatreeningud.
-
Valgurikas toit, mis toetab lihaste taastumist ja kasvu.
-
Sotsiaalsed tegevused: sõpradega kohtumine, uute inimestega tutvumine.
Ovulatsioonifaas: produktiivsus ja sotsiaalsus
-
Kõrge intensiivsusega treening, näiteks HIIT või spordimängud.
-
Tervislik ja tasakaalustatud toitumine: puuviljad, köögiviljad, teraviljad.
-
Suhtlemine: osalemine seminaridel, koosolekud, sotsiaalsed üritused.
Luteaalfaas: enesehooldus ja lõõgastus
-
Lõõgastavad tegevused nagu jooga, meditatsioon või massaaž.
-
Toitumine, mis rikastab keha mineraalide ja vitamiinidega: tumedad lehtköögiviljad, pähklid, seemned.
-
Enesehooldus ja lõõgastus: vannid, näomaskid, varajane magamaminek.
Veel mõtteid
-
Teadlikkus ja jälgimine: kasuta rakendusi või päevikuid, et jälgida oma tsüklit ja selle mõju teie heaolule.
-
Paindlikkus: kuigi on hea teada, millised tegevused sobivad igasse faasi, on oluline jääda paindlikuks ja kuulata oma keha.
-
Konsulteerimine spetsialistidega: Kui seil on tsükliga seotud terviseprobleeme, on soovitatav konsulteerida arsti või toitumisspetsialistiga.
Maa magnetvälja nõrgenemine: mida see tähendab, mõju inimesele ja kuidas end kaitsta
Magnetväljad on lahutamatu osa meie igapäevaelust, tulenedes erinevatest allikatest nagu kosmos, Maa enda magnetväli ja inimtehnoloogia. Need väljad mõjutavad meie närvisüsteemi, mis reguleerib meie mõtteid, emotsioone, südame tööd ja hingamist. Loe edasi
Minimalism: kuidas vähem võib tähendada rohkem
Minimalism ei ole lihtsalt asjade arvu vähendamine või elu lihtsustamine. See on palju enamat. Minimalism on eluviis, mis aitab inimestel leida vabadust, väärtust ja rõõmu, keskendudes sellele, mis on tõeliselt oluline. See tähendab, et eemaldame oma elust kõik, mis ei teeni meid, et teha ruumi sellele, mis teeb. Minimalism ei ole ainult esteetiline valik; see on filosoofia, mis võib meid juhtida parema ja täisväärtuslikuma elu poole. See on ka võimalus vabaneda tarbimiskultuuri survest ja keskenduda sellele, mis on tõeliselt oluline, olgu see siis suhted, isiklik areng või sisemine rahu. Minimalismi sügavam mõte on seotud meie elu kvaliteedi, vaimse tervise ja isegi meie suhetega teiste inimestega. Kui me vähendame oma elus segadust ja keskendume sellele, mis on tõeliselt oluline, võime leida rohkem aega ja energiat pühenduda asjadele, mis meile tõeliselt korda lähevad.
Minimalismi Põhimõtted
Vabadus
Minimalismi üks peamisi põhimõtteid on vabadus. See ei tähenda ainult füüsilist vabadust asjadest ja segadusest, vaid ka vaimset ja emotsionaalset vabadust. Kui me vabaneme asjadest, mis meid enam ei teeni, avaneb meil rohkem ruumi ja aega keskenduda sellele, mis on tõeliselt oluline. See võib olla pere, sõbrad, kireprojektid või isegi lihtsalt aeg iseendale. Vabadus tähendab ka võimalust teha valikuid, mis on kooskõlas meie tõeliste vajaduste ja soovidega, ilma et peaksime muretsema selle pärast, mida teised inimesed võivad arvata.
Rõõm
Minimalism ei tähenda asjade vältimist; see tähendab rõõmu leidmist vähestest, kuid olulistest asjadest. Kui me keskendume sellele, mis meile tõeliselt rõõmu pakub, saame elada rikkalikumat ja täisväärtuslikumat elu. See rõõm võib tulla lihtsatest asjadest, nagu hommikukohv, raamat, mida loed, või isegi väike jalutuskäik looduses. Rõõm on ka võimalus tunda end elusana ja kohal olevana, selle asemel et lasta end ära võtta pidevalt kasvavate nõudmiste ja ootuste poolt.
Tähendus
Minimalism aitab meil leida tähendust, keskendudes sellele, mis on oluline. See võib olla karjäär, suhted, isiklik areng või mis tahes muu, mis annab meie elule tähenduse. Kui meil on selge arusaam sellest, mis on oluline, on lihtsam teha valikuid, mis viivad meid lähemale oma eesmärkidele ja unistustele. Tähendus on ka võimalus elada elu, mis on kooskõlas meie väärtuste ja põhimõtetega, selle asemel et lasta end juhtida välistel ootustel ja surve all.
Kuidas Alustada?
Alustamine võib olla lihtne, kuid see nõuab teadlikku lähenemist. Becker soovitab alustada ühest toast ja liikuda edasi teise. Võtke aega, et läbi mõelda, mis asjad on teile tõeliselt olulised ja mis mitte. Kui olete kindlaks teinud, mis teile rõõmu pakub ja mis mitte, saate teha teadlikumaid otsuseid selle kohta, mida oma ellu tuua. Alustamine tähendab ka oma vajaduste ja soovide sügavamat mõistmist, mis omakorda aitab teil teha paremaid valikuid tulevikus.
- Tee inventuur. Vaata üle oma asjad, suhted ja tegevused. Küsi endalt: “Kas see lisab väärtust minu elule? Kas see aitab mul saavutada minu Supermina?” See on esimene samm teadlikuma elu suunas.
- Eemalda liigsed asjad. Alusta väikeste sammudega. Võib-olla on aeg loobuda mõnest vanast harjumusest, mis ei teeni sind enam, või vabaneda asjadest, mis on muutunud koormaks.
- Sea eesmärgid. Mõtle, mida sa soovid saavutada, ja kuidas minimalism võib aidata sul jõuda oma Superminani. Sea selged ja saavutatavad eesmärgid. See aitab sul hoida fookust ja annab sulle suuna, kuhu liikuda.
Kokkuvõte
Minimalism ei ole lihtsalt trend või esteetiline valik – see on eluviis, mis võib tuua meie ellu rohkem vabadust, rõõmu ja tähendust. Kui olete valmis tegema teadlikumaid valikuid ja keskenduma sellele, mis on tõeliselt oluline, võib minimalism olla just see, mida vajate. See on teekond, mis võib pakkuda palju rohkem kui lihtsalt vähem asju; see võib pakkuda rikkamat, täisväärtuslikumat ja tähendusrikkamat elu.