Search
Close this search box.
  • Sa ei ole veel tooteid lisanud.
Ostukorvi
Kokku: 0,00 
  • Sa ei ole veel tooteid lisanud.
Ostukorvi
Kokku: 0,00 

Enesehüpnoos ja platseeboefekt on erinevad mõisted, kuid mõlemad hõlmavad meie mõtte ja vaimu mõju kehale ja käitumisele.

Enesehüpnoos on teadliku kontrolli all olev tegevus, mida indiviid kasutab iseenda mõtete, tunnete või käitumise mõjutamiseks. See seisund saavutatakse läbi lõdvestuse ja keskendumise, sageli koos visualiseerimise või enesejuhtimise mantra(de)ga. Enesehüpnoos on aktiivne protsess, mis nõuab teadlikku osalemist.

Platseeboefekt seevastu on nähtus, kus inimene kogeb paranemist või muutust oma seisundis ainuüksi uskumuse tõttu, et nad saavad tõhusat ravi. Seda kasutatakse sageli meditsiinilistes uuringutes kontrollgrupina, et mõõta uue ravimi või ravi tõhusust. Platseebo toimib uskumuse jõul – kui inimene usub, et platseebo ravim või ravi aitab neid, võib ta kogeda positiivset mõju, hoolimata sellest, et platseebo ravi või ravim ei sisalda aktiivseid koostisosi.

Sarnasusest hoolimata on oluline märkida, et need kaks mõistet pole samad. Enesehüpnoos nõuab aktiivset tegevust ja osalemist, samas kui platseeboefekt põhineb usul ja ootustel. Kuid mõlemad näitavad selgelt, kui olulist rolli mängivad meie mõtted ja veendumused meie füüsilises ja vaimses tervises.

 

Loe lisaks

Jaga inspiratsiooni

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga